Novinky

Nové EP dua SINPLUS “IT’S NOT ABOUT BEING GOOD” je na svete

Nová vlna dua Sinplus pokračuje štyrmi výnimočnými trackmi: “Tieto nové skladby sa zrodili inštinktívne. Nechali sme hudbu prúdiť v jej najčistejšej forme.” Výsledkom je EP, ktoré sumarizuje Rock & New Wave esenciu skupiny.

27. novembra vydalo rockové duo bratov Gabriela a Ivana Broggini nové EP s názvom ‘It’s Not About Being Good’. EP predchádza vydaniu nového albumu, ktoré je naplánované na jar 2021.  Ostatný single ‘Escape’ označil začiatok novej éry kapely a toto EP reprezentuje novú kapitolu. ‘Escape; reflektoval na úmysel opustiť komfortnú zónu a postavenie sa imaginárnej stene z predsudkov a strachov: “Keď sa rozhodnete preliezť túto stenu, musíte za sebou aj veľa vecí za sebou… a toto sme spravili, zmenili sme miesta, vzťahy, zvyky. Všetko sa pre nás zmenilo.”

Tento rok bol pre oboch bratov plný osobných úvah a otázok. Odpovede sa pokúsili dať cez svoju hudbu tak, že písali o tom, čo v danom momente cítili, bez toho, aby brali do úvahy žánrovú zaujatosť, trendy alebo akékoľvek iné špekulácie. “Chceli sme sa úplne spoľahnúť na svoj inštinkt, tak sme nechali hudbu prúdiť v jej najčistejšej forme. Kúsok po kúsku, zvuky a akordy sa začali sa spájať. A my sme sa začali cítiť opäť sami sebou.” Štyri skladby sú zmesou medzi rock ‘n rollom a new wave. Je to hudba, ktorá vznikla spontánne pri prežívaní pocitov. “V poslednom roku sme prešli veľa zmenami v našich životoch a prešli sme si aj náročnými momentami. Máme šťastie, že sme to všetko mohli spracovať cez hudbu. Každá skladba je príbehom, ktorý sme zažili a pokúsili sme sa tento príbeh prerozprávať bez akýchkoľvek očakávaní.”

Spoločnosť diktuje pravidlá, ktoré nás vždy tlačia byť lepšou verziou samých seba vo všetkých aspektoch nášho života. ‘It’s Not about Being Good’ opisuje túžbu oslobodiť sa spod týchto pravidiel tak, že nezabudneme, že na konci to nie je o tom, či sme dobrí alebo zlí, ale o tom, či sme skutoční  a pravdiví sami voči sebe. Táto myšlienka je obsiahnutá aj v hlavnom singli ‘Break the Rules’.

“Môže sa to zdať zrejmé, ale aby sme vedeli, kto skutočne sme, musíme preliezť tú stenu a uvidieť, čo je na druhej strane. A o tomto je naša hudba.”

Tracklist

  1. Break the Rules
  2. Van Gogh
  3. Burning Man
  4. Give It Away

Viac informácií:

Online

www.sinplus.com

www.youtube.com/sinplustv

www.instagram.com/sinplus

www.facebook.com/sinplus

www.twitter.com/sinplusmusic K

zdroj: Mgr. Andrea Čurná

Sinplus je duo švajčiarskych bratov a je to stroj na alternatívny rock. Nič nie je také ako puto medzi súrodencami, a to je jadro Sinplus. Ivan (gitara) a Gabriel (spev) Broggini vyrastali v hudobne založenej rodine a hudobníkmi boli skôr, než si to uvedomili. Komponovaniu skladieb sa začali venovať vo veľmi skorom veku a rýchlo si uvedomili svoju lásku k špinavým basovým linkám, búšiacim rytmom a chytľavým melódiám. Inšpirovaní boli rovnako tak britským zvukom Joy Division, U2 a The Cure ako aj americkými vibráciami Hendrixa, Jacka Whitea a The Killers. Duo začínalo ako nezávislý projekt, nahrávali v pivnici a svoje nahrávky aj sami produkovali.

Gabrielov teplý hlas zmiešaný s Ivanovými elektrickými gitarami sa prerezali reproduktormi. Poháňaní túžbou po vyjadrení sa, bratia začali pracovať s rôznymi producentami po svete a hrali toľko vystúpení, koľko sa len dalo. V malých baroch aj na veľkých festivaloch ako Isle Of Wight (Veľká Británia) a Moon & Stars (Švajčiarsko). Ako nezávislé duo, bratia získali viaceré ocenenia a nominácie, vrátane MTV Europe Music Award. Keď balada „You and I“, ktorú vydali spoločne so spevákom a skladateľom Mickey-om Shiloh z Kalifornie, ako aj soundtrack, ktorý napísali pre Majstrovstvá Európy v gymnastike, získali v ich rodnej krajine zlaté ocenenie, bol to ďalší znak, že sa deje niečo výnimočné. Sinplus mali takisto tú česť reprezentovať svoju krajinu na Eurovision Song Contest a boli predskokanom medzinárodne úspešných kapiel ako napríklad Roxette.

Zatiaľ čo sa rozvíjali, ich hudba prešla do popového zvuku a experimentov, ale vždy si udržali energiu a vzťah k rock’n’rollu. Po vydaní ich ostatného albumu „This Is What We Are“, Sinplus začali novú etapu svojho hudobného výskumu a postupne sa vracajú k svojim koreňom. Rok 2019 bol pre bratov veľmi intenzívny a emocionálny, s viacerými zmenami. Rozhodli sa vrátiť do Kalifornie, aby sa nadýchali rockového vibe-u Západného pobrežia pred cestou do Nashvillu s producentom J.T.Daly (nominovaný na Grammy), aby experimentovali so zvukmi, ktoré hľadali.

Táto nová vlna priniesla duu Sinplus úplne nový zvuk. Bratia vytvorili svoju vlastnú príchuť alternatívneho rocku, gitarových háčikov a breakbeatov s pevným odhodlaním byť súčasťou rock’n’rollovej revolúcie. V máji 2020 vydali singel „Escape“, ktorým označili začiatok novej éry kapely. EP „It’s Not About Being Good“ predstavuje novú kapitolu a sumarizuje novú esenciu rocku a novej vlny kapely. Rovnako tak ohlasuje nový album, ktorý je pripravený na vydanie na jar 2021.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky