Novinky

NOVÁ TINA JE AKUSTICKÁ A SVEDČÍ JEJ TO

„Chcela som veľmi dlhú materskú. Ale zostala vo mne príliš pekná energia na to, aby to ostalo bez povšimnutia,“ rozpráva Zlatá Slávica a čoskoro už dvojnásobná mamička Tina, ktorá potešila tento rok fanúšikov úspešným akustickým turné. Bezprostredne pred Vianocami im prináša ďalšie prekvapenie v podobe nového albumu „UNPLUGGED CD | 2004-2014“, ktorý je dôkazom toho, že ambientný akustický zvuk Tinu baví a pristane jej...

Rok 2014 sa pre slovenskú R´n´B divu Tinu niesol v duchu dvoch elementov – rodiny a akustických projektov. Zlatá Slávica nečakane potešila svojich fanúšikov hneď dvakrát – prvé prekvapenie prišlo na jeseň, keď sa vydala v tichosti a s minimálnou propagáciou na akustické turné. Našla som štvoricu ľudí, ktorá dokázala zhudobniť moje predstavy a tým mi splnila sen o akustickom projekte. Nerobili sme to pre peniaze, o čom svedčí aj fakt, že sme išli bez finančného vkladu, bez sponzorov, bez proma, jednoducho sme sa rozhodli, že ideme a v krátkom čase sme si to odpromovali sami na sociálnych sieťach. Aj napriek tomu prišlo dosť ľudí, čomu sa tešíme,“ hodnotí akustické vystúpenia s odstupom niekoľkých týždňov.

Druhé prekvapenie predstavila pár dní pred Vianocami, kedy oznámila, že vydáva nový album. Rovnako ako jej tohtoročná klubová šnúra i spomínaný album dostal akustický šat. Ten projekt je taký krásny, že som chcela, aby zostal zaznamenaný a keďže ohlasy boli fakt dobré, chcela som, aby tú hudbu počuli aj ľudia, ktorým sme nedali šancu prísť naživo. Či už boli z Česka alebo sa nedostali pre nízku kapacitu alebo sme jednoducho nehrali blízko ich mesta,” vysvetľuje speváčka, ktorá sa zatvorila vo svojom obľúbenom nahrávacom štúdiu u Viktora Hazarda v Bratislave hneď po ukončení turné. Uplynulo ďalších 10 dní a nová platňa bola nahratá. Ako Tina prezrádza, prevažnú väčšinu aranžov vytvorila sama v spolupráci s producentom Jojom Engererom. Dozrela som a dokážem si presne povedať, čo a ako chcem a keďže Laura, Veronika, Esso aj Jojo sú veľmi šikovní, práca išla veľmi rýchlo a aj vďaka nim celý projekt stál na pevných základoch,” pochvaľuje si svoj aktuálny tím. Celé turné sme si obehali v päťčlennej zostave, ale na posledný koncert som si pozvala kontrabasistu Roba Sarközyho. Na poslednú chvíľu som sa namotala, že v singli Ďakujem” potrebujem tento nástroj a nakoniec zahral vo viacerých pesničkách. Okrem neho mi zahosťoval aj neskutočný klavirista MistrK,“ dodáva na margo špeciálnych hostí, ktorí ju podporili i na poslednom koncerte klubového turné.

Ako dodáva, koncertný playlist bol tentokrát poriadne dlhý a nie všetky piesne z neho sa vo finále zmestili na tracklist akustického albumu. „Taktiež som logicky stavila na tie úplne najznámejšie,“ vysvetľuje Tina. Jedinou novou skladbou na albume je spomínaná pieseň „Ďakujem“, teda jej aktuálny singel goo.gl/VwF5rj. „Skladba „Ďakujem“ je prerábka starého maďarského hitu, ktorý milujem už dlhé roky a bolo mojím snom ho raz prerobiť. Toto bol ideálny čas, keďže spevová linka má neskutočne krásnu emóciu a to bola polovica úspechu. Bolo treba napísať pekný text, ten sme nakoniec dali dokopy s mojím manželom. Večer pred plánovaným nahrávaním som ochorela, takže sa všetko muselo posúvať, ale hecla som sa a dostala zo seba maximum, keďže išlo o poďakovanie všetkým ľuďom, ktorí mi dávajú energiu na robenie hudby,“ rozpráva o singli, ktorého vizuál zverila kreatívnemu tímu zo spoločnosti Fullframe. „S výsledkom som spokojnejšia ako spokojná,“ dodáva.

Hoci sama o sebe tvrdí, že počas uplynulého roka pre tehotenstvo veľa práce nestihla, záver tohto roka dokazuje pravý opak. A napriek ďalšej materskej dovolenke, ktorú má pred sebou, si pomaličky začína robiť plány, súvisiace s návratom na scénu. „Toto turné a ohlasy na album ma nútia premýšľať inak ako to bolo v pláne. Chcela som veľmi dlhú materskú. Ale zostala vo mne príliš pekná energia na to, aby to ostalo bez povšimnutia. Keď nevyprchá, o rok by som chcela prísť s niečím novým. Nemyslím zatiaľ vo veľkom. Čas ukáže.“

Viac info:

www.facebook.com/TinaChill

Album „UNPLUGGED CD | 2004-2014“ je dostupný na shop.rukahore.sk, ale aj na iTunes, Deezer, Spotify a v každej lepšej kamennej predajni s hudbou.

FOTO: Michal Petrík | ZDROJ: SOUL FOR SHOW

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky