Novinky

No Name zaspievali duet s Karlom Gottom pred vypredanou O2 Arénou a k Vianociam si darovali box s kompletnou diskografiou!

Skvelá atmosféra a 17 tisíc tlieskajúcich fanúšikov! Tak to vyzeralo na live premiére česko-slovenského duetu majstra Karla Gotta a skupiny No Name s názvom „Kto dokáže“. Skvelí hudobníci sa zišli na Českom mejdane s rádiom Impuls vo vypredanej O2 Aréne v Prahe. No Name si vystúpenie dokonale užili. Spoločný song s legendou nájdu fanúšikovia aj na novom CD boxe kompletnej diskografie skupiny s názvom No Name 1998 – 2018, ktorý mapuje 20-ročnú históriu kapely.

Skupina No Name pozná O2 Arénu dôverne, prvý koncert tu odohrali už v roku 2006 a odvtedy tam hrajú pravidelne. Česko-slovenský duet však pre nich mal jedinečnú príchuť – premiéra novej skladby pred vypredaným hľadiskom v najväčšej hale strednej Európy.

„Pred vystúpením sme si s Karlom a Zolim v zákulisí povedali, že si ideme doslova po odmenu. S týmto pocitom sme si vystúpenie totálne užili. Boli sme v tranze a v očakávaní. Je pravda, že sme sa za posledný rok v zostave Karel, Zoli a ja, hlavne veľa nasmiali, počas korepetícii, v štúdiu pri nahrávaní, pri debate a filozofovaní nad všetkým možným,“ tešil sa líder No Name Igor Timko.

Skladbu „Kto dokáže“ zložil Igor Timko pri príležitosti  90. výročia rádiového vysielania na Slovensku.

„Karel nás v roku 2014 oslovil s tým, že by rád mal vo svojom repertoári nejakú pieseň z dielne No Name. Tak sme si sľúbili, že ak vznikne pieseň hodná nášho spojenia, že to spolu dáme. Ak nie, nebudeme to siliť. Dva roky na to vznikla „Kto dokáže“ pre Slovenský rozhlas. Tak som Karlovi zavolal s tým, že máme pieseň, ktorá stojí za to, aby si ju vypočul. Prijal nás u seba na Bertramce, vypočul si ju a vyhlásil, „Chci v tom spívat,“ spomína si Igor Timko.

„Povedal som si, toto nesmieš prepásť a nechať si ujsť spoluprácu s NO NAME. Kedy inokedy sa ti podobná príležitosť ešte naskytne,“ dopĺňa Karel Gott.

Duet „Kto dokáže“ nájdu fanúšikovia aj na novom boxe kompletnej diskografie. 12-diskový komplet s názvom No Name 1998 – 2018 obsahuje všetky radové albumy a najvýznamnejšie DVD skupiny.

„Náš vôbec prvý box obsahuje komplet diskografiu všetkých radových albumov a DVD z O2 Arény 2006, trilógiu „Kto dokáže“ s Karlom Gottom vo všetkých troch verziách – rádio, šansón a inštrumentál. Bonusom tohoto boxu je aj DVD a audio záznam z nášho narodeninového koncertu z pražského Fóra Karlín, kde sme nedávno oslávili 20 rokov fungovania kapely No Name,“ vymenúva Igor Timko.

 CD box sa dá kúpiť vo všetkých štandardných kamenných a internetových obchodoch s hudbou. Má minimalistický dizajn a zaujímavú pointu.

„Spolupracujeme s Petrom Brutovským. Je to šikovný  grafik a dizajnér, ktorého videnie našej hudby sa nám páči. Špecifikum boxu je mozaika, ktorú si zostavíte z dielcov boxu. Všetci šiesti sme na nej zobrazení v portrétnej karikatúre, ktorou nás vyobrazil Štepán Mareš. Je to vtipné, nápadité a originálne zároveň,“ dopĺňa Igor Timko.

Kapela No Name hrá v zostave Igor Timko, spev, Dušan Timko, gitara, Ivan Timko, bicie, Roman Timko, gitara, Vilo Gutray, basa a Zoli Šallai, klávesy. Chalani chystajú nové skladby a ďalšie prekvapenia. Do nového roku si dávajú jediné predsavzatie.

„Zachovať si prístup k muzike tak, ako to bolo na našich začiatkoch. Vždy sme sa na hudbu pozerali ako na múzu, milenku, nikdy nie z povinnosti. Aj preto si myslím, že sa nám darí…“ uzatvára Igor Timko.

Videoklip „Kto dokáže“ nájdete na https://www.youtube.com/watch?v=J-aYVwRexd4. Viac informácií o No Name na www.no-name.sk.

 zdroj: Nora Krchňáková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky