NovinkyKam na koncert?

NIGHTWISH: NOVÝ ALBUM VYCHÁDZA PRÁVE DNES! 14.6. HO PREDSTAVIA V BANSKEJ BYSTRICI!

Práve v čase vydania svojho nového singla Élan (13.2.2015) ohlásili NIGHTWISH najlepšiu správu pre svojich slovenských fanúšikov. Po 12 rokoch aj 1 týždni presne vystúpia na tom istom mieste, kde odohrali svoj famózny prvý slovenský koncert vo svojej histórii. Podobne ako vtedy, aj teraz bude amfiteáter plný ich fanúšikov. Po lístkoch je vysoký dopyt a je jasné, že za tie roky to nebude ten istý koncert.

Zostava bude oproti pamätnému roku 2003 obmenená a okrem stabilných členov Tuomasa Holopainena (klávesy), Emppu Vuorinena (gitara) a Marca Hietalu (basgitara, spev) sa predstavia aj členovia, pre ktorých bude prostredie vynoveného amfíka neznáme. Tarju a jej nasledovníčku Anette vymenila všestranná, skvelo vyzerajúca a spievajúca FLOOR JANSEN, za bicie sa posadil Kai Hahto známy najmä z kapiel Wintersun a Swalow the Sun. Posledným hudobníkom, ktorý hrá v kapele na píšťale, bazuke a aj spieva je Troy Donockley.

Nová show sa nezaobíde bez omnoho honosnejšej aparatúry, ktorá bude mať omnoho väčší výkon ako tomu bolo pred rokmi. Samozrejme scéna aj pódium bude omnoho väčšie! Keďže Nightwish sú vedúcou kapelou európskeho, ale aj svetového symfonického metalu, môžeme v kľude hovoriť o megakoncerte. Koncertný repertoár NIGHTWISH sa bude skladať z ešte väčšieho množstva hitov, a keby skupina zahrala len singlové skladby, môže hrať aj dve hodiny. Preto bude táto nedeľa v Banskej Bystrici druhým tohtoročným sviatkom hudby pre celé Slovensko a ako vždy privítame aj fanúšikov z iných krajín.

Koncert NIGHWISH sa uskutoční v rámci začínajúceho sa svetového turné k albumu Endless Forms Most Beautiful, ktorý vychádza práve dnes 27.3.2015. NIGHTWISH si v Európe ako štart vybrali 13 EU festivalov a Slovensko. Aj to je dôvod navštíviť tento exkluzívny megakoncert.

Billboard Accept Nightwish 4 NAHLADVstupenky sú v predaji v sieti ticketportal v cene 33€,- http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=20614

Ďalšie chystané akcie:

28.5.2015 – Accept, Unisonic (Banská Bystrica, Amfiteáter)

zdroj: Amok

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky