Novinky

„Nie som tu náhodou“ – odkazujú Richard Müller a Majk Spirit v spoločnej skladbe s unikátnym videoklipom!

Mladý raper a zrelá popová legenda v jednom songu! Dve výrazné hudobné osobnosti svojej generácie a žánru, Majk Spirit a Richard Müller, sa spojili v piesni „Nie som tu náhodou“. Výsledkom je kvalitný singel s filozofickým posolstvom!

Pieseň už má aj unikátny videoklip, ktorý nakrútil skúsený režisér Roland Wranik. Je to vlastne krátky film s troma navzájom prepojenými príbehmi. Nešťastná matka, sebastredný vojak a utečenec žijú každý svoje vlastné trápenia, ktoré spolu čiastočne súvisia a každého z nich majú čosi naučiť. Vypočujte si vynikajúci song „Nie som tu náhodou“ a pozrite si klip, ktorý vás určite zasiahne!

Jeden z najsledovanejších slovenských raperov Majk Spirit napísal skladu s hlbokým posolstvom „Nie som tu náhodou“. V refréne filozofického singlu si nevedel predstaviť nikoho lepšieho ako popovú hviezdu Richarda Müllera, s ktorým už párkrát spolupracoval.

„Richard je legenda, ktorú si naozaj veľmi vážim a už dávnejšie som uvažoval, že ho prizvem do nejakého songu. Keď som pripravoval môj aktuálny album nazvaný práve podľa tejto piesne, najskôr som plánoval len použiť intro z jeho piesne Kristove roky. Keďže Richardovi sa to páčilo, rozhodol som sa skúsiť to aj s týmto singlom. Myslím, že výsledok je výborný, aspoň ja som naozaj spokojný,“ vyznal sa Majk Spirit.

Filozofická skladba má už aj unikátny videoklip, ktorý si pod režisérsku taktovku zobral skvelý Roland Wranik. Kameru zveril Filipovi Marekovi, produkciu Lucii Uhrinovej a Petrovi Hledíkovi. Umelecký klip má nielen zaujímavý príbeh, ale je mimoriadny aj výtvarne. Postaralo sa o to svetové štúdio CHEAT v Londýne.

„Chcel som urobiť klip, ktorý bude celkom iný ako čokoľvek, čo som doteraz nakrútil. Skladba má veľmi silný text s posolstvom, že vlastne všetko je prepojené navzájom a každý dej, vec, hmota, hocičo, ovplyvňuje ďalšiu. Tak sme vytvorili tri bežné príbehy. Prvý opisuje matku, ktorá je nešťastná vo svojom aktuálnom vzťahu, druhý vojaka s obrovským egom, ktorý ubližuje iným, ale neuvedomuje si to, a posledný je príbeh utečenca. Ako sa napokon ukáže, ich životy sú navzájom prepojené. Dôležitý odkaz celého klipu je hlavne to, že hoci zažívame akokoľvek silné utrpenie, učíme sa cez to,“ vysvetlil Roland Wranik.

Maj Spirit nedávno vydal svoj nový album, ktorý kritici označujú na najlepší a najvyzretejší v jeho doterajšej kariére. Na spoluprácu tentoraz prizval viacero osobností vrátane  Moniky Bagárovej, Anity Soul a Veroniky Strapkovej. Richard je z nich jednoznačne najväčšou legendou, pre ktorú je však spev v raperskej piesni zatiaľ prvou skúsenosťou.

„Majka sledujem už dlhšie, páči sa mi to, čo robí, a keď ma oslovil na spoluprácu, rád som to prijal. Najprv ma požiadal, či by mohol použiť môj recitatív z piesne „Kristove roky“. Poslal mi nahrávku a bolo to veľmi dobré. Potom prišla pieseň „Nie som tu náhodou“. Majk napísal text, ktorý ma naozaj oslovil.  Keď sme skladbu nahrávali, tak som si všimol, že môj hlas je “úplne prevalený”. Bol som trochu neistý, ale vedel som, že keď mi pošlú nahrávku, môžem to stopnúť, ak sa mi to nebude páčiť. Avšak, keď som si to vypočul, bolo to super. Mladí ľudia vedia, čo robia a hlavne aj to, ako to majú urobiť. Hip-hop je legitímny žáner rovnako ako pop, jazz, rock alebo čokoľvek iné. Nevidím dôvod, prečo by sa žánre nemali prepájať,“ pochvaľuje si spoluprácu Richard Müller.

Skladbu „Nie som tu náhodou“ nájdu fanúšikovia Majka Spirita na jeho novom albume s rovnakým názvom. Klip si môžu pozrieť tu:

https://www.youtube.com/watch?v=QwKPTtOV9cw

Všetky informácie o Majkovi Spiritovi nájdete na jeho webe: https://www.majkspirit.sk/

Majk Spirit sa na jar chystá na turné.

NIE SOM TU NÁHODOU TOUR

  1. 03. 2019 PRAHA / SASAZU CLUB
  2. 03. 2019 BRNO / SONO CENTRUM
  3. 03. 2019 BANSKÁ BYSTRICA / MINISTRY OF FUN
  4. 04. 2019 BRATISLAVA / REFINERY GALLERY
  5. 04. 2019 HUMENNÉ / ARENA NIGHT CLUB

Informácie redakcii mojamuzika.sk poskytla Eva Sládková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky