NovinkyPredstavujeme

Na streche bytovky v Ladcoch sa zjavil Lenin!

Mladá slovenská indie skupina GoodBye Lenin prekvapila obyvateľov Ladiec. Spolu s aparatúrou vyliezla na strechu miestnej bytovky a do nedeľného ticha začala hrať svoj nový singel Next To You. Ľudia z počiatku nevedeli čo sa deje. A až, keď uvideli svojho rodáka, režiséra Mira Rema, pochopili, že sa nakrúca videoklip.

Skupina GoodBye Lenin pochádza z Púchova a už päť rokov múti slovenské vody indie rocku. Na svojom konte má zatiaľ jeden album a jedno EP. V lete sa skupina zavrela do štúdia a za dozoru Mareka Rakovického z formácie Lavagance nahrala nový singel Next To You. Pred pár dňami sa naň rozhodla nakrútiť i netradičný videoklip.

„S nápadom hrať na streche paneláku prišiel režisér Miro Remo, ktorý momentálne nakrúca dokument o ladeckom sídlisku a jeho obyvateľoch. Preto sa to aj celé točilo v Ladcoch. Našou úlohou bolo len hrať, nespadnúť a čo najviac prekvapiť nič netušiacich ľudí. Čo sa nám aj podarilo.“ Prezradil s úsmevom spevák skupiny Ivan Májsky.

Niektoré scény klipu sa súbežne nakrúcali až na troch strechách. Na dvoch hrala kapela a na tretej, najvyššej bol spevák. O bezpečnosť sa staral štáb a správcovia jednotlivých panelákov.

GoodBye Lenin – Next To You from Miro Remo on Vimeo.

„Najťažšie z celého nakrúcania bolo dostať všetky nástroje a aparatúru na strechu bytovky. Otvor, cez ktorý sa veci hore vynášali, bol totiž veľmi úzky. Našťastie sme to zvládli a mohli sme si tak užiť jedno z najzaujímavejších hraní aké sme doteraz absolvovali.“ Komentoval bubeník Marcel Šimár.

Videoklip režíroval úspešný dokumentarista Miro Remo spolu so svojim kamarátom Jurajom Ištvánikom. Obaja pochádzajú z Ladiec a spolupracovali spolu aj na filme Arsy-Versy, ktorý sa stal najúspešnejším slovenským filmom, čo sa počtu ocenení týka.

„Prekvapilo ma ako pozitívne zareagovali na natáčanie obyvatelia Ladiec. Až na jedného pána, ktorý chcel volať políciu, boli všetci ústretoví. Veľa ľudí celú akciu sledovalo z okna či balkóna. Dokonca niektorí aj tlieskali a hecovali skupinu k hlasnejšiemu výkonu. Ako Ladčana ma však najviac potešilo, keď som si na facebooku prečítal odkaz, že takéto akcie by sa v obci mohli robiť častejšie.“ Neskrýval nadšenie režisér klipu Miro Remo.

Najbližšie sa skupina GoodBye Lenin predstaví v Bratislave na multižánrovom podujatí New Generation Day, ktorého cieľom je spojiť rôzne generácie prostredníctvom hudby, športu a zábavy.

zdroj: Marek Kučera

foto: Miro Remo

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky