NovinkyKam na koncert?

„Na krídlach anjelov“ zaspievajú Celeste Buckingham, Gladiátor aj Smola a Hrušky

Benefičný koncert s rovnomerným názvom organizuje 22.októbra 2015 v Mestskom kultúrnom centre v Žiari nad Hronom pre deti a osoby s mentálnym postihnutím – Domov sociálnych služieb Ladomerská Vieska v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja, Združenie Nádej Ladomerská Vieska a Občianske združenie Milan Štefánik.

Vstup sa začína o13:30 zumbou  s prvou certifikovanou inštruktorkou Zumba fitness na Slovensku, sympatickou Danielou Česnekovou. Práve ona ju k nám priniesla a v tomto roku oslavuje svoje 10. narodeniny ako v nej pôsobí.

Na krídlach anjelov fot Katarína OrešanskáV tomto ročníku sa skutočne stretli veľmi zvučné mená. Tie prídu na rad od 14:30. Smola a Hrušky je slovenská reggaepunková hudobná skupina zo Spišskej Novej Vsi. Preslávili ju také hity ako: Svokra, Fajčiť Treba, Pridaj Si Ma, Na Čom Záleží a mnohé ďalšie. Vtipná banda spieva na aktuálne témy žartovného charakteru. Nečudo, veď nakoniec si radi vystrelia aj sami zo seba. Gladiator – známa slovenská rocková kapela sa zrodila v roku  1989. Jej členovia sa  žánrovo najprv prikláňali k metalu. Azda najznámejší je a deti poteší líder skupiny, spevák Miloš „Miko“ Hladký známymi singlami ako: Anjel, Hlavu maj hore, Keď sa láska podarí. Cigánske rytmy prinášajú Sendreiovci a Kokavakere Lavutára. Od svojho vzniku sa snažia zachovať pôvodnú „Rómsku pieseň“ pre nasledujúce generácie. Verejnosti môžu ponúknuť rezké ale aj clivé pesničky. Sendreiovcov objavil aj oscarový hudobný skladateľ Hans Zimmer a spolu s nimi nahral do Sherlocka Holmesa časť hudby. Títo unikátni ľudkovia z Kokavy len niektorí študovali hudbu a hru na nástroj, niektorí dokonca hrajú bez nôt.  Známe piesne Kali paska, Čhaje,čhaje či Evo, určite pozná každý z nás.

Na-krídlach-anjelov_plagát_2015Čerešničkou na torte bude bezpochyby sladká, mladá a úspešná slovenská speváčka americkošvajčiarskeho pôvodu Celeste Buckingham.  Do troch rokov žila na Aljaške, potom sa jej rodina presťahovala na Slovensko, kde vyrastala a začala hudobnú kariéru. Finalistka druhej série Česko Slovenskej SuperStar v roku 2012 vydala svoj debutový album Don’t Look Back a bola nominovaná na MTV Europe Music Awards v kategórii Best Czech and Slovak Act. Bola porotkyňou slovensko-českej verzie X Factoru. V roku 2013 získala cenu OTO ako speváčka roka. Bola nominovaná aj na Radio Disney Music Awards v Amerike. Celeste momentálne strieda domov na Slovensku a v NashvilleUSA. Babenka, ktorá študuje hudobný biznis a produkciu má vo svojom repertoári množstvo hitov ako Run, Run, Run, Heart, Never Be You. Podujatím bude sprevádzať Roman Juraško, známy moderátor z televízie Markíza. K hudobným vystúpeniam sú pripravené aj workšopy pre účastníkov – enkaustika (maľovanie horúcim voskom), košíkarstvo, odlievanie sviečok, ozdobovanie figúrok z dreva, maľovanie na tvár, modelovanie z papiera.

Na krídlach anjelov Foto Katarína OrešanskáVstupné je bezplatné pre osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím, pre deti z detských domovov a pre deti do 140 cm. Vstupné pre verejnosť je v cene 6 € v predpredaji v Mestskom kultúrnom centre v Žiari nad Hronom a v sieti Ticketportal a 8 € na mieste. Počet vstupeniek pre verejnosť je limitovaný v počte 200 ks! Zmena programu je vyhradená.

Text: Ing. Daniela Sokolovičová a Milan Štefánik

Foto: Katarína Orešanská a Igor Frimmel

Obraz ako motív plagátu, maliarka: Pavlína Triščová

Video: Igor Kolesár

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky