Novinky

Na jeseň v Bratislave vystúpi americká funková kráľovná Chaka Khan!!!

Desaťnásobná víťazka Grammy Awards a americká legenda Funk a R&B CHAKA KHAN vystúpi 10. októbra v Hant Aréne v Bratislave.

Koncert bude súčasťou už siedmej série hudobného projektu Martina Valihoru, One Day Jazz festival.

Absolútnu TOP FUNK/R&B party roka doplní aj kapela Funk Unit s lídrom Martinom Valihorom a špička slovenskej funk scény Anita Soul, Svetlana Rymarenko a Ivan the King. Počas večera budú návštevníkov zabávať známi dídžeji a vystúpia aj tanečníci Lady Mel & Johnny Perfekto.

Cieľom projektu je sprostredkovať a priblížiť kvalitný hudobný zážitok širokej verejnosti, a to prostredníctvom vystúpení tvorcov a interpretov svetovej, európskej i slovenskej jazzovej scény. Na One Day Jazz festivale už vystúpili: Hiromi, funková legenda, kapela Tower of power, George Duke, John McLaughlin, Lee Ritenour, Anthony Jackson, Michael Manson, Jef Lee Johnson, Don Grusin, a ďalší.

Chaka Khan budúci rok oslávi 40 –ročné výročie jej hudobnej kariéry

Počas jej vyše štyridsaťročnej hudobnej kariéry si Chaka vybudovala obrovskú fanúšikovskú základňu a vystúpila na šiestich kontinentoch. Stala sa hudobnou ikonou a ovplyvnila generácie umelcov a množstvo hudobných žánrov vrátane R&B, hip hop, pop rock, gospelu, country, world music i klasickej hudby. Je i autorkou piesní, producentkou, herečkou, filantropkou, podnikateľkou a aktivistkou.

Svoju kariéru začala v kapele Rufus, s ktorou zažila mnoho úspechov, vrátane šiestich platinových albumov.

Debutový sólový album Chaky Khan s názvom CHAKA sa stal tiež platinovým, predalo sa ho vyše milión kópií. Veľkým hitom sa stala skladba I’m Every Woman, ktorú  v roku 1992 prespievala Whitney Houston.

No pieseň, ktorou sa  Chaka dostala do každej domácnosti a ktorá ju preslávila po celom svete, sa nazýva “I feel for you”.  Pieseň napísal a pôvodne naspieval Prince. Pieseň sa dostala na vrcholy hitparád a získala i cenu Grammy. Titulná skladba šiesteho albumu jej priniesla aj spoluprácu so Stevie Wonderom.

Jej posledný album, Funk This, vyhral cenu Grammy v roku 2008 za najlepší R&B album, a jej duet s Mary J. Blige vyhral cenu Grammy za najlepší R&B duet.

Okrem svojej hudobnej kariéry si Chaka vždy našla čas podporiť a pozdvihnúť život komunity. Pociťuje záväzok pomáhať najmä ženám a deťom a v roku  1999 založila i nadáciu Chaka Khan Foundation.

Chaka získala mnohé pocty za jej umelecké zručnosti i filantropiu. V júni 2012 bola pozvaná do Hollywoodskej siene slávy, kde rozmnožila rady takých umelocov ako sú Frank Sinatra, Liza Minnelli, Stevie Wonder, Garth Brooks, Bonnie Raitt, George Harrison, B.B. King Carlos Santana, Donna Summer a Kathleen Battle.  V roku 2011 bola za svoje celoživotné dielo ocenená hviezdou na Hollywoodskom chodníku slávy, a v tom istom roku, Chaka bola počas Večera hviezd vyznamenaná i nadáciou United Negro College Fund.

Predpredaj: http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=17214

http://www.facebook.com/onedayjazzfestival

ONE DAY JAZZ FESTIVAL

…best quality, best experience, best emotions…

One Day Jazz festival je voľný koncept jazzových večerov, ktorý otvoril svoju prvú sériu koncertov 20. mája 2008 v bratislavskej Incheba Expo Aréne. Odvtedy má už za sebou ďalších sedem úspešných pokračovaní. Hlavnú hviezdu týchto jazzových „sessions“ vždy podporia skupiny z USA, Európy a Slovenska. Myšlienka festivalu vznikla u hudobníka Martina Valihoru, ktorý je aj zakladateľom a hlavou festivalu. Na základe svojich skúsenosti a kontaktov z vystúpení na svetových hudobných podujatiach prišiel s konceptom festivalu, ktorý sa zameriava predovšetkým na umeleckú kvalitu v rôznych žánroch a hudobných koncepcií s možnosťou priamej interaktívnej komunikácie slovenskej a zahraničnej hudobnej scény, čo prehlbuje kontakty, ktoré pomáhajú naším domácim umelcom v presadení sa a realizácii vo svete.

zdroj: Adriána Čahojová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky