NovinkyPohodaFestivaly

BAŽANT POHODA PÁRTY NAHRADÍ PICF 2012. ZAHRAJÚ AJ O.CHILDREN, NAIVE NEW BEATERS A SUSANNE BLECH

Dvojdňový Pohoda Indoor Camping Festival, ktorý sa mal konať 26. a 27. októbra 2012 na trenčianskom výstavisku, sa tento rok neuskutoční. Organizátori ho museli z ekonomických dôvodov odvolať, fanúšikom však ponúkajú náhradu v podobe Bažant Pohoda Párty.

„Lístky na Pohoda Indoor Camping Festival sa nepredávali tak, aby sme si mohli dovoliť ho zrealizovať. Už premiérový ročník festivalu bol mimoriadne nákladný, bez vypredania kapacity a silného partnerského pokrytia by bola akcia opäť veľmi stratová. Svetovo ojedinelý koncept festivalu so stanovaním v halách sa nateraz neujal, v budúcnosti sa k nemu chceme vrátiť. V tomto roku ako pripomienku letného festivalu zorganizujeme na jeseň viacero jednodňových dlhších koncertov,“ vysvetľuje riaditeľ agentúry Pohoda Festival Michal Kaščák.

Dejiskom Bažant Pohoda Párty bude Stará Tržnica v Bratislave, kde 27. októbra od 18.00 vystúpi už avizovaný fenomenálny Francúz Woodkid, spolu s ním jeho krajania Naive New Beaters, objav britskej scény skupina O.Children a svižní elektronici z Nemecka Susanne Blech. Domácu scénu zastúpi skupina Para, noc uzavrie párty obľúbeného holandského projektu Silent Disco.

Woodkid sa slovenskému publiku už predstavil, jeho monumentálna elektronika so živou kapelou bolo to najlepšie na jarných Electronic Beats.

Francúzi Naive New Beaters mali hrať už na letnej Bažant Pohode 2012, kvôli technickým problémom na parížskom letisku však nemohli pricestovať.Organizátori sa ich preto rozhodli pozvať hneď na svoju najbližšiu akciu, takže slovenské publikum si bude predsa len môcť vychutnať ich skvelé tanečné live vystúpenie.

Nemecká skupina Susanne Blech patrila zase k objavom tohtoročného festivalu, ich koncert v Dome bol podľa návštevníkov parádny, mnohí banovali, že ich vystúpenie nestihli, takže v Bratislave budú mať druhú šancu na skvelú nemeckú elektroniku.

Londýnske kvarteto O.Children s uhrančivým frontmanom Tobim O´Kandim si za svoj názov vybralo jednu z pesničiek Nicka Cavea, takže je jasné, čo môžu návštevníci čakať. „O.Children sme videli naživo v Londýne, ich hudbou sme sa cítili ako zhypnotizovaní. Odvtedy sme sa ich snažili získať, sme radi, že budú hrať na Bažant Pohoda Párty,“ hovorí Michal Kaščák.

Projekt Silent Disco patrí už niekoľko rokov k neodmysliteľnej súčasti Bažant Pohody. Dídžeji púšťajú hudbu návštevníkom rovno do slúchadiel, čo vytvára bizarný obraz, keď sa na parkete pohybujú tanečníci v – tichu. V Starej tržnici sa o hudobnú produkciu postará jeden zahraničný zástupca Silent Disca a slovenskí DJi Dzunyja (aka Junior) a Matwä.

Vstupenky na Bažant Pohoda Párty budú v predpredaji stáť 29 eur, na mieste budú stáť lístky 39 eur.

Predané permanentky na PICF 2012 budú platiť aj na Bažant Pohoda Párty. Samozrejme je možnosť zakúpené lístky na PICF vrátiť nasledujúcim kľúčom: vstupenky zakúpené na Bažant Pohode 2012 na trenčianskom letisku treba zaslať s číslom účtu na adresu Pohoda Festival, KZP – Rovniankova 3, 851 02 Bratislava, peniaze za lístky spolu s poštovným budú zaslané na číslo účtu do konca septembra. Je možnosť vybaviť vrátenie aj osobne na uvedenej adrese v pracovných dňoch medzi 10.00 – 16.00, prípadne môžete volať na 02 207 08 251.

Tí, čo si zakúpili vstupenky v online Pohoda Shope za 39 eur, môžu permanentky buď využiť, pričom rozdiel 10 eur im bude vrátený na mieste konania koncertu v stánku Pohodashop na meno, na ktoré boli lístky zakúpené. Ak chcú vstupenky vrátiť, nech napíšu na adresu shop@pohodafestival.sk.

Ostatní si môžu nárokovať vrátenie vstupného za permanentky, parkovanie a kempovanie na predpredajných miestach, kde si ich zakúpili.

Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.pohodafestival.sk.

zdroj: www.pohodafestival.sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky