NovinkyKam na koncert?

Muzikantov do ulíc vytiahol projekt Hudba z mesta

Už je to nejaký ten piatok čo Prešov dostal nálepku „Slovenský Seattle“. Že skutočne ide o Mekku alternatívnej tvorby, a to nielen hudobnej, je známe nielen v kruhoch umelcov. Podporiť tento pozitívny image má aj netradičný projekt Hudba z mesta.

Nápad Petra Valenčína je pritom známy formát najmä z veľkých miest, kde človek bežne narazí na hudbu na chodníku mesta. „Zorganizovať niečo podobné ma napadlo toto leto. Hneď som to začal realizovať a myslím, že to vyšlo celkom dobre.“

V okolí sú pouličnou muzikou vyhlásené najmä Praha a Budapešť, no nezaostáva ani Viedeň. U nás sú muzikanti v uliciach ešte stále raritou. O to viac zaujal nápad organizovane, v jeden deň a čas, dostať do ulíc viac či menej známe tváre prešovskej klubovej scény. „Nič podobné tu zatiaľ nebolo a myslím si, že je dobré realizovať podobné projekty. Kým počasie dovolí, bude Hudba z mesta záležitosťou ulice. Potom by sa mala presunúť do klubov,“ sľubuje iniciátor.

Vy si teraz môžete pozrieť ako „vypálil“ prvý pokus v auguste tohto roka v našom fotoreporte. Ak vás projekt zaujal stretneme sa už tento piatok na Hlavnej ulici.

zdroj: Matúš Nakata

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky