NovinkyFotoreportyReportáže

Moldavské šialenstvo a talianske sanatórium! INFECTED RAIN & LACUNA COIL v bratislavskom MMC

Pred vyše týždňom vypuklo v bratislavskom klube MMC živé peklo. Najprv na pódium vtrhla Lena so svojou moldavskou svorkou INFECTED RAIN, s rachotom, deštrukčnou silou a neviazanou energiou, ktorú odštartovali singlom s názvom Orphan soul. Ťažko povedať či to bolo v pláne, ale spustili šialenstvo, na ktoré už mala pre nás Lacuna Coil nachystané neskôr sanatórium. Snáď sa všetci úspešne dopracovali až k tejto uzdravujúcej procedúre koncertu. Niektorých možno sklamalo, že nehrali viac zo starších skladieb, no mne to v tom momente, keď som žila ich hudbou neprekážalo. Musím ešte pozdvihnúť aj atmosféru, ktorú spravili po koncerte, neskutočne priateľskú a uvoľnenú, venujú sa svojím fanúšikom, fotky a podpisy sú pre nich ako samozrejmosť a okrem toho sa na každej osobe, čo za nimi príde snažia nájsť niečo oceniteľné a vyzdvihnú to.

_DSC0819Po prestávke, ktorú ste mali šancu stráviť s Infected Rain sa na viac než 200 ľudí dostavilo talianske sanatórium LACUNA COIL v plnej sile so skladbou Ultima Ratio. Hneď od začiatku nás „varovali“ , že vďaka ich hudbe sa uzdravíme a neklamali. Kto chcel ostať šialený mal podľa mňa opustiť sálu, no verte mi to, vlastne nešlo aj človek, čo by sa obával, že príde o to najsilnejšie zbavenie zmyslov by ostal! Nielen kvôli hudbe, ale aj kvôli ich spolupráci s publikom? Oni vám doprajú pocit, že ste súčasťou niečoho dôležitého v tom ich sanatóriu a vy sa len oddávate, podávate ruky a cítite sa blažení. Neohlásená prestávka na prezliekanie skončila až neúnosným skandovaním, aby sa vrátili, keby nie z týchto ľudí by určite neboli vyliečení pacienti. Trvalo to pár minút no nakoniec sa objavil na pódiu ich bubeník a celú situáciu zachránil. To nadšenie, keď si každý uvedomil, že naozaj pokračujú, bolo neopísateľné. Ako to býva, s hudbou sa stráca čas, ani sme si neuvedomili a už sme mohli len skandovať o prídavok. Ale táto kapela dodržala slovo, lebo ich zdanlivo znepokojujúca hudba je, keď sa človek naozaj vcíti veľmi ukľudňujúca. Rozhodili trsatká, paličky, odfotili sa s ľudmi pod pódiom a odkráčali do backstage. To znamená niečo ako, rozprávky je koniec, no nie sme batoľatá, nečakali sme na uspanie len na nejaký kľud v duši a s ním sme sa rozišli každý svojim smerom.

Setlist Infected Rain: Orphan Soul, Serendipity, Mold, Fool The Gravity, Smoking Lies, Endless Stairs, Freaky Carnival, My Home & Judgemental Trap

Setlist Lacuna Coil: Intro / Ultima Ratio, Spellbound, Die & Rise, Heaven is a Lie, Blood TEARS DUST, Ghodt In The Mist, My Deamons, Trip The Darkness, Downfall, Our Truth, Enjoy The Silence, Nothing Stands In Our Way, Intro/ Delirium, Zombies & The House Of Shame.

KOMPLETNÝ FOTOREPORT NÁJDETE TU!

Text: Neltharion & Indy

Foto: Indy Photo – Matej Soviš

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky