NovinkyFilm

Miroslav Donutil: Vytlačil ma nejaký Müller – no je toto možné?!

Nová česká tragikomédia Román pre mužov režiséra Tomáša Bařinu podľa autorskej predlohy  Michala Viewegha naďalej valcuje slovenské kiná. Za prvé dva týždne od uvedenia do distribúcie ho videlo už úctyhodných 46 793 divákov, čo v reči čísel znamená hrubý zisk len na Slovensku cez 200 000!

Majiteľka distribučnej spoločnosti Garfield Film Denisa Biermannová: „Distribútora vždy poteší dobrá návštevosť jeho filmu, ale tu by som už povedala, že je priam vynikajúca, pričom sme zaznamenali oveľa menší pokles návštevnosti ako býva po týždňoch distribúcie zvykom – a to nasvedčuje tomu, že Román pre mužov ešte nepovedal posledné slovo…“.

Fantastické čísla hlási aj česká distribúcia filmu, kde sa na Miroslava Donutila v jeho „arogantnej“ postave Cyrila, ktorému stačí vždy „len to najlepšie“ prišlo doteraz pozrieť viac ako 223 000 divákov!

Mimochodom práve Miroslav Donutil odkazuje všetkým, ktorí sa na film ešte len chystajú: „Počkajte si na záverečné titulky. Naspieval som tam nádhernú skladbu so skupinou Neřež „Jednou až nebudeme…“, ale tvorcovia ju zaradili do titulkov až za „nejakého“ Richarda Müllera – no je toto možné?“ durdil sa s vtipom jemu vlastným na premiére Miroslav Donutil.

Román pre mužov napísal najpredávanejší súčasný český autor Michal Viewegh po fenomenálnom úspechu adaptácie Románu pro ženy na plátnach kín (najnavštevovanejší film roka 2005).

Hlavné úlohy  tragikomédie  Román pre mužov predstavujú Miroslav Donutil, Táňa Pauhofová, Vanda Hybnerová a Miroslav Vladyka v úlohe troch súrodencov, ktorí prechádzajú zvláštnou, až fatálnou životnou skúškou.

GARFIELD FILM

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky