NovinkyReportáže

Meky si podmanil Trnavu, turné ešte len začína

Miro Žbirka odštartoval svoje koncertné turné s orchestrom naozaj veľkolepo! Pred vypredaným trnavským hľadiskom si užil niekoľkokrát standing ovation a neutíchajúci potlesk.

Program nabitý hitmi odštartoval skladbou Ako obrázok, ktorú odohral Meky v sprievode svojej koncertnej kapely. Nasledovali skladby ako Možno sa ti zdá, Dr. Jeckyll a Mr. Hyde. Prvým hosťom koncertu bola Magdaléna Šalamounová, s ktorou Meky zaspieval skladbu Tento song. Po hitoch Tvoj svet je tvoj, 22 dní či Biely kvet privítal Žbirka na pódiu hosťa najväčšieho. 40 členný orchester Cappella Istropolitana pod taktovkou Adriána Kokoša začal svoje vystúpenie Baladou o poľných vtákoch, ktorá sa už počas prvých tónov dočkala obrovského potlesku. V tomto duchu sa niesol celý zvyšok večera, kedy diváci neutíchajúcim potleskom oceňovali hity tejto československej legendy podané v novom šate. Po skladbách ako Zažni, Len s ňou či Múr našich lások nastal čas na ďalší duet. Meky pozval na pódium svoju dcéru Lindu, ktorá nahradila chorú Marthu a odspievali spolu megahit Co bolí to přebolí. Prekvapením bola premiéra skladby Hey Jude, od obľúbenej Žbirkovej kapely The Beatles. Atlantída a Mám rád boli vrcholom koncertu, na ktorí budú nadšení fanúšikovia spomínať ešte dlho.

Spevák, ktorý šarmantným a vtipným vystupovaním očaril Trnavu, pokračuje v turné tento týždeň koncertmi v Púchove a Nitre. Budúci týždeň sa presunie do Žiliny a na východné Slovensko. V druhej polovici októbra navštívi Poprad, Banskú Bystricu, Trenčín, Prievidzu. Turné ukončí 27. októbra na bratislavských Pasienkoch.

Termíny turné:
7.10. Púchov
8.10. Nitra
11.10. Žilina
12.10. Prešov
13.10. Michalovce
14.10. Košice
18.10. Poprad
19.10. Banská Bystrica
25.10. Trenčín
26.10. Prievidza
27.10. Bratislava

www.zbirka.cz

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky