Novinky

Miro Žbirka: Spolupráca so symfonickým orchestrom mi zachutila

Košice čaká veľký návrat legendárneho speváka Mira Žbirku. Po dlhej dobe sa československý slávik vráti do metropoly východu so svojou kapelou a 42-členným symfonickým orchestrom, ktorý opäť povedie dirigent Adrián Kokoš. Pod názvom Symphonic odohrajú 21.decembra dvojhodinový koncert v Steel Aréne.

Prvý koncert odohral Miro Žbirka so symfonickým orchestrom pred tromi rokmi a pôvodne malo ísť o jedno rázovú záležitosť. Ale ako to v živote chodí, táto spolupráca mu zachutila. Okrem toho, že absolvovali celé turné v roku 2010, koncertujú s týmto programom dodnes. Dokonca spolu vydali štúdiový album, za ktorý získali platinovú platňu. V lete zahájili festival Benátska Noc a v Košiciach dajú svojim predstavením veľkolepú bodku za rokom 2013.

“Vlani sme stihli so symfonickým programom iba koncerty v Prahe a Bratislave. Som to východniarom dlžný…” povedal spevák o pripravovanom koncerte v košickej Steel Aréne, ktorý sa uskutoční 21.12.2013. Lístky sú v predpredaji v cene od 17 eur na stránke organizátora podujatia vagaboond.com a tiež v sieti Ticketportal. Zakúpiť si môžete aj špeciálny VIP lístok, ktorý zahrňuje exkluzívny darček, vstup na VIP recepciu po koncerte a parkovanie v parkovacom dome.

text: Edo Kopček
foto: archív

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky