Novinky

Chinaski rekapitulujú, albumom aj naživo!

Chinaski 20 rokov v sieti – to je názov albumu Best Of, ktoré vychádza práve teraz! Naživo potom počas veľkého narodeninového koncertu v pražskej O2 aréne 6. februára.Dvadsať rokov spoločnej existencie oslavuje jedna z najobľúbenejších hudobných skupín u nás. skupine Chinaski práve vychádza u Universal Music album Best Of, ktoré obsahuje výber najväčších hitov za uplynulé dve dekády a navyše nové skladby – Hlavolam a Stížnost. K poslednej menovanej predstavujú Chinaski aj zbrusu nový vtipný videoklip, ku ktorému jeho režisér Jaroslav Kašík využil aj diaľkovo riadenú leteckú kameru Tomáša Šišky (hexacoptér). Pri natáčaní si užili nielen veľa zábavy, ale aj nefalšovaný policajný zásah. Na videoklip Stížnost sa môžete pozrieť tu:

U vzniku novinkových piesní v štúdiu Sono stál anglický producent Greg Haver (Manic Street Preachers, Mel C, Bullet For My Valentine), neskôr v Británii zmiešal Clint Murphy a finálny mastering prebehol v slávnom štúdiu Sterling v New Yorku.

chinaski-20let-bestof-cover finalCD Best Of však nie je jediným narodeninovým darčekom. Koncom októbra vyjde knižne histórie skupiny s názvom Chinaski prvýkrát, vo februári potom vyvrcholenie osláv – narodeninový koncert v pražskej O2 aréne – viac ako dvojhodinový hudobný výlet a doteraz najväčší koncert v histórii skupiny.

„Koncert pripravujeme viac ako pol roka. Každý týždeň sa schádzame s tímom ľudí a vymýšľame, čím vás prekvapíme. Nemôžem zatiaľ nič prezradiť, ale bude to určite náš najväčší a nejvýpravnější koncert v histórii. Proste tak, ako by k 20. výročie mal vyzerať, „doplňuje kapelník skupiny František Táborský. Michal Malátný už len dodáva: „Chinaski oslavuje 20 rokov v sieti. 6. 2. 2014 v O2 aréne. Príďte sa zapojiť! „.

Vstupenky na koncert sú už v predpredaji prostredníctvom www.sazkaticket.cz (je možná i predchádzajúcej rezervácie) a zároveň aj v kamenných obchodoch a stánkoch s terminálmi SAZKA Stávková kancelária, a.s.

www.chinaski.cz, https://www.facebook.com/chinaskipage a www.umusic.cz .

Chinaski -20let v síti

CD 1:

Stížnost, Hlavolam, Zadarmo, Vedoucí, Duše z gumy, Stejně jako já, Pojď si lehnout, Moc toho nevim, Vo co de?, Podléhám, Punčocháče, Měsíc, Strojvůdce, Dlouhej kouř, Slovní pyrotechnika, Drobná paralela, Bylo nebylo, Vinohradská č. p. 90,

Klára, Tabáček, Rádio Bubeneč – live

CD 2:

Kutil, Jaxe,Láska a jiná násilí, Basama fousama, Láskopad, Dobrák od kosti, Možná, Spáč, Kompy, Kérka, Šatna, Hvězdy nad hlavou, Ententýky, 1970, Můj svět, 1. signální, Vakuum, Vrchlabí, Skončili jsme, Na, ná, náá – No Name & Chinaski,

Vinárna U Valdštejna – live

zdroj: Johana Turnerová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky