Novinky

Miro Žbirka sa pripojil ku kampani proti X Factoru

Miro ŽbirkaK práve prebiehajúcej kampani na Facebooku a tiež na stránkach renomovaných hudobných časopisov napr. Billboard, Q, New Musical Expres sa pripojil aj spevák a skladateľ Miro Žbirka. Kampaň je zameraná proti každoročnému opakovanému prvenstvu singla niektorého z neskôr zabudnutých finalistov súťaže X Factor vo Veľkej Británii. Viac než 700 000 fanúšikov protestuje proti komerčnej súťaži a jej tlaku kúpou piesne „In The Name Of Killing“ od kapely Rage Against The Machine.

„Keď som sa dočítal, že zakladateľ týchto súťaží Simon Cowell označil túto kampaň za stupídnu a cynickú, rozhodol som sa k nej pridať. Mne totiž naopak televízne programy pána Cowella pripadajú stupídne a cynické,“ povedal Miro Žbirka, ktorý práve v týchto dňoch pripravil na svojich stránkach niekoľko prekvapení pre svojich priaznivcov ako napríklad možnosť zdarma stiahnuť klip k pesničke Strom z aktuálneho albumu Empatia.

Keďže 18.12. odlieta Meky do Londýna, bude mať  sám možnosť presvedčiť sa, ako táto kampaň dopadla.“ V Londýne sa chystám navštíviť koncert Paula McCartneyho v O2 Aréne, Vianoce už budem s rodinou tráviť doma a Nový rok privítame všetci vo Vysokých Tatrách.“

redakciu informoval Rado Mešša z Universal Music Slovensko

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky