Novinky

Atlantida a Malý princ vyrážajú na spoločné Vianočné turné

PC058709Prešovské kapely Malý princ a Atlantida sa v závere roka rozhodli spojiť svoje hudobné sily a v spoločnej zostave vyrážajú na Vianočné turné. História obidvoch kapiel je viac ako úzko prepojená, pretože jej spoločným prienikom sú gitarista P. Vyslocký, klávesák M. Franko a basgitarista O. Baran. Turné s vianočnou tematikou je splnením viacročného sna partie hudobníkov, ktorá chce pásmom kolied spríjemniť aktuálne sviatočné obdobie. „S nápadom urobiť spoločné Vianočné turné som prišiel ja. Už niekoľko rokov skúšame spolu v jednej skúšobni, či už v Solivare alebo teraz v meste. Napriek tomu sa nám iba málokedy podarí stretnúť, lebo skúšky máme v inom čase. Ak sme si chceli zahrať spolu, museli sme vymyslieť spoločný program,“ poznamenal s úsmevom gitarista Malého princa a Atlantidy Peter Vyslocký, ktorého hudobné umenie môžu obdivovať aj fanúšikovia kapely Varovný signál.

Obidve kapely zavítajú s Vianočným turné do Stropkova, Prešova, Bardejova a Sniny. Koncerty budú harmóniou folku v podaní Malého princa, rockovej energie Atlantidy s finálovou bodkou zostavenou z kolied. Vianočných piesní s vlastnými aranžmánmi ponúknu prešovskí hudobníci v spoločnej zostave šesť, plus prekvapenie na záver. „Každý rok sme hovorili o tom, že by bolo príjemné nacvičiť koncert zložený z kolied, ale doteraz nám stále niečo skomplikovalo situáciu. V tomto roku sme si povedali už v auguste, že si musíme nájsť čas na to, aby sme sa stretli a pripravili vianočné pásmo. Skúšať sme začali v novembri a sme celí nedočkaví, kedy vyrazíme na koncerty za našimi priateľmi. Vianočné turné nebude iba o koledách a atmosfére, ktorá na nás momentálne dýcha zo všetkých strán. Našim prianím bolo hrať v mestách, kde máme priateľov a aj takouto formou sa im chceme poďakovať za rok 2009. Počas roka sme sa síce stretávali na koncertoch, ale stále sme sa všetci niekam ponáhľali. Teraz si chceme nechať čas aj na stretnutia a rozhovory v pokojnej a uvoľnenej atmosfére,“ zdôraznil P. Vyslocký.

Rok 2009 odštartovala Atlantida víťazstvom 3. ročníka Stropkovskej hudobnej ligy. Okrem série koncertov a festivalov stihla kapela pracovať v štúdiu a výsledkom sú štyri single, z ktorých Dona Quijota zaslala do súťaže Eurovision Song Contest, plus ho nasadzuje do rádií. „Text piesne hovorí o tom, že človek musí byť v živote pripravený aj na to, že nie vždy sa mu bude dariť a môže veľa stratiť. Na druhej strane sme nechceli, aby celá skladba pôsobila depresívne a preto sme ju urobili v rýchlom rockovom štýle, ktorý ma symbolizovať, že nesmieme strácať vieru a energiu postaviť sa problémom tvárou v tvár. Mladé kapely to nemajú vždy jednoduché, ale pokiaľ robia hudbu poctivo a vložia do nej svoju dušu, ľudia to ocenia. Preto sme vybrali práve Dona Quijota ako prvý singel, s ktorým chceme skúsiť šťastie,“ vysvetľoval autor hudobnej myšlienky Martin Paločko.

redakciu informoval Imrich Makó

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky