Novinky

Miro Žbirka predstavuje svoju prvú filmovú pesničku.

Miro Žbirka napísal a nahral svoju prvú špeciálnu filmovú pieseň pre nový česko-slovensko-nemecký koprodukčný film Fair Play režisérky Andrey Sedláčkovej. Nahrávka so slovenským a anglickým textom vznikala opäť v legendárnom londýnskom štúdiu Abbey Road a pri jej zrode stál Mekyho už osvedčený producent Rob Cass, s ktorým nahrával všetky svoje londýnske skladby.

„Niekoľko mojich piesní sa už vo filmoch objavilo, ale toto bolo čosi iné. Bola to pre mňa výzva…Keď som si pozrel zábery z  filmu a stotožnil som sa s témou filmu začal som pracovať na piesni….Prekvapilo ma, že aj Roba Cassa téma filmu oslovila. Celý si ho pozrel s mojim prekladom. Snažili sme sa preniesť pocity, ktoré sme mali pri sledovaní filmu do atmosféry titulnej piesne. Okrem nej som sa podieľal aj na časti scénickej hudby“, hovorí o svojej skladateľskej filmovej premiére Miro.

K pesničke vznikol aj zaujímavý klip, ktorý sa nakrúcal vo Veľkej sále pražského Kongresového centra.

„Táto sála vo mne vyvoláva veľa spomienok…Tam som dostal svojho prvého Zlatého slávika za rok 1982. To korešponduje aj časovo s obdobím v ktorom sa film Fair Play odohráva…“  povedal spevák o klipe, ktorý nakrúcali  režisér Tomáš Luňák a kameraman Jan Baset Střítežský.

Dej filmu Fair Play sa odohráva v normalizačnom Československu 80-tych rokov. Rozpráva príbeh mladej atlétky Anny (Judit Bárdos), ktorá sa stáva členkou Strediska vrcholového športu. Jej matka (Anna Geislerová) a tréner (Roman Luknár) dúfajú, že splní kvalifikačný limit a postúpi na olympijské hry. Vybočením z tvrdého športového drilu je pre Annu iba milostný vzťah s Tomášom (Ondřej Novák). Anne začnú bez jej vedomia podávať anabolické steroidy. Jej výkonnosť stúpa, objavujú sa aj prvé zdravotné problémy. Anna sa dozvedá pravdu a napriek tomu, že je v hre jej účasť na olympiáde, rozhodne sa ďalej trénovať bez nich. Jej matka však dúfa, že Anna účasť na olympijských hrách využije k emigrácii, a preto jej anaboliká pod zámienkou neškodných vitamínov podáva ďalej tajne….

Slovenská premiéra filmu sa uskutoční 11.marca 2014 za účasti tvorcov filmu a Mira Žbirku.

Do programu kín sa dostane od 13.marca 2014.

Trailer k filmu Fair Play :

Dalšie info k filmu Fair Play na:

https://www.facebook.com/FairPlay.film .

Aktualizované info na:  www.zbirka.cz  a http://www.facebook.com/MiroZbirka

zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky