NovinkyKam na koncert?

Miro Žbirka pokrstil album v Bratislave, predstavil nové video a chystá veľké turné ROAD TO ABBEY ROAD

Nový album Mira Žbirku MIRO, ktorý sa nahrával v londýnskom štúdiu Abbey Road sa od vydania teší velkému záujmu fanúšikov, ale aj hudobnej kritiky. Vo štvrtok 15.10. sa v legendárnom Véčku jeho CD a vinylová verzia slávnostne uviedla do života aj na Slovensku, za účasti hostí z Abbey Road. Krst otvoril riaditeľ vydavateľstva Universal Music Peter Riava.

“Miro Žbirka je umelec, ktorého si roky veľmi vážim. Práve na jeho dvere som dávno na Strakovej ulici zaklopal, aby mi poradil. Teraz mu vydávame albumy a veľmi nás to teší. Byť pri takýchto skvelých albumoch je pre mňa česť,” vyznal sa na krste vydavateľ.

Krstným otcom albumu sa po Prahe aj v bratislavskom Véčku stal legendárny beatník a člen skupiny Cream Pete Brown, ktorý je zároveň autorom anglických textov na albume.

“Miro je veľmi sympatický, dobrý človek a výborný spevák. Mám rád take hlasy. Vie výborne po anglicky, je komunikatívny a vie, čo chce povedať svojou hudbou. Veril mi a preto to bola ľahká spolupráca. Išlo nám to veľmi rýchlo a s výsledkom som spokojný. Verím, že budú spokojní aj jeho fanúšikovia, ktorých má, ako som tu zistil veľmi veľa,” zhodnotil spoluprácu s Mirom Žbirkom textár, ktorého texty sú súčasťou “zlatého fondu” hudobnej histórie.

Táto legenda svetovej rockovej textárskej elity sa v priestoroch Véčka v Bratislave predstavila aj spevácky. Spolu so synom Jacka Brucea Malcolmom zahral príjemný set. Z Abbey Road do Bratislavy pricestovali a na pódiu vystúpili aj producent albumu Rob Cass a gitarista Pearse MacIntyre. Okrem noviniek na špeciálnom SECRET GIGu odohral Miro s kapelou aj pár veľkých hitov svojej kariéry. Pri záverečných Hey Jude a Mám rád pri standing ovation spievalo plné a vypredané Véčko. Na úvod koncertu dal Miro Žbirka v rámci “video genézy” vzniku albumu do obehu aj nové video k skladbe All My Days, ktoré opäť režíroval spevákov syn David.

Po krste v Bratislave sa oficiálne začal predpredaj vstupeniek na veľké turné. Miro Žbirka – ROAD TO ABBEY ROAD, ktoré sa uskutoční na jeseň v roku 2016.

Vstupenky na

MIRO ŽBIRKA – ROAD TO ABBEY ROAD TOUR 2016 :

http://www.roadtoabbeyroad.cz

Aktualizované info na:

www.zbirka.cz a

http://www.facebook.com/MiroZbirka

O albume:

miro1Album MIRO sa nahrával v štúdiu Abbey Road s producentom Robom Cassom. Spolupracovali na ňom legendy ako Manfred Mann, či Pete Brown, dvorný textár kapely Cream, beatník a básnik, autor dnes už kultových skladieb Sunshine Of Your Love, či White Room. Práve jeho silné zaujatie a nadšenie pre skladby Mira Žbirku rozhodli o tom, že sa polovica dvojalbumu nahrala po anglicky. Na slovenskú časť albumu napísal texty Miro Žbirka a dve z ôsmych skladieb otextoval jeho dlhoročný spolupracovník, básnik a textár Kamil Peteraj.

CD 1

  1. Suddenly, 2.  All My Days, 3.  Following Rain, 4.  I’m With You, 5.  The Muse, 6.  Alive, 7.  Just You, 8. Girl In The Middle, 9.  I’ve Got A Reason, 10. Songs Made Out Of Love, 11. Let Me Down Real Slow, 12. What A Way To Go, 13. That Thing Inside, 14. Morning Sun, Evening Star, 15. Fair Play

CD 2

  1. Voľný deň, 2. Nádej (Iba ty), 3. Live, 4. Plán, 5. Aká si príťažlivá, 6. Prišla z Londýna, 7. Fair Play, 8. Vianočná (O prímerí),

Album MIRO, Miro Žbirka:

Produced and mixed by Rob Cass at Abbey Road Studios London

Programming: Pearse MacIntyre

Engineering: Toby Hulbert, Rob Cass, Pearse MacIntyre

Bass: Pearse MacIntyre

Electric guitar: Pearse MacIntyre, Rob Cass

Acoustic guitar: Pearse MacIntyre, Miro Žbirka

Keyboards: Pearse MacIntyre, Dean Ross

Piano: Simon Webb, Dean Ross ;  ;

Drums: Frank Tontoh

Percussion: Rob Cass

Backing vocals: Rob Cass, Miro Žbirka

Guest vocalist: Jessica Bennett (“The Muse”)

Guest Keyboards: Manfred Mann (“Let Me Down Real Slow”)

Mastering: Christian Wright at Abbey Road Studios London

zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky