NovinkyKam na koncert?

Miro Žbirka, Libor Pešek, Adrian Kokoš a Slovenskí symfonici spolu.

Veľká sála pražskej Lucerny vo štvrtok 5. novembra zažije výnimočnú udalosť. Privíta hviezdnu zostavu v zložení: Miro Žbirka, Libor Pešek, Adrian Kokoš a Slovenskí symfonici, ktorá tu odohrá koncert na podporu  Nadačného fondu Janele zriadeného pre Oddelenie klinickej hematológie Fakultnej nemocnice Kráľovské Vinohrady.
Výťažok z ich spoločného vystúpenia pôjde na konto Nadačného fondu Janele. Vstupenky sú v predpredaji od 20. apríla.
Počas koncertu, ktorý bude jediným Mira Žbirku pre tohtoročnú jeseň a na dlhú dobu tiež jediným za sprievodu symfonikov, zaznejú všetky jeho známe piesne v aranžmánoch pre orchester Martina Hyblera. Diváci sa tak môžu tešiť na Baladu o poľných vtákoch, Atlantídu, Čo bolí, to prebolí, Mám rád či beatlesovskú klasiku Hey Jude a mnoho ďalších. Taktovku nad orchestrom sprevádzajúcim Mira Žbirku budú držať dirigenti Adrian Kokoš a hosťujúci Libor Pešek, ktorého Miro Žbirka nielen veľmi obdivuje, ale má pre neho aj špeciálny význam navyše. Tento legendárny dirigent je totiž spojený s „rodným mestom“ Beatles s Liverpoolom.
Súčasťou charitatívneho koncertu bude slávnostné vyhlásenie výsledkov internetovej dražby unikátnych hudobných relikvií a odovzdanie šeku zástupcom Nadačného fondu Janele.
Chystajú sa aj ďalšie prekvapenia a hostia.
„Premýšľal som o tom, ako podporiť Prof. MUDr. Tomáša Kozáka, jeho tím a skvelú prácu a prístup k pacientom. Vďaka ich starostlivosti som skvele zvládol vlaňajší rok, kedy som veľa koncertoval nielen v rámci môjho Best Of Video Tour. Rád by som im pomohol získať financie na prístrojové vybavenie a ďalšie služby pre pacientov ich kliniky. Len som hľadal spôsob. Nakoniec som tomu rád, že môžem spolu s Liborom Peškom, Adrianom Kokošom a orchestrom Slovenskí symfonici usporiadať koncert, ktorého výťažok poputuje Nadačnému fondu Janele, „vysvetľuje Miro Žbirka.
Vstupenky na koncert je možné kúpiť od 20. apríla prostredníctvom siete Ticketpro.
zdroj: Johana Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky