Novinky

Miro Žbirka & Abbey Road = 2 LP & 2 CD MIRO.

MIRO, tak se volá dvoj-LP a dvoj-CD, ktoré Miro Žbirka nahrál celé v štúdiách Abbey Road. Jediný slovenský album natočený v Abbey Road Studiu – MIRO – vychádza 18. septembra 2015 u Universal Music.

Cestu do najvyhlasenejšieho hudobného štúdia sveta – londýnskeho Abbey Road – Miro Žbirka pozná dnes už naspamäť. Najprv sem mierili jeho kroky ako turistu a len sníval o tom, aké by to mohlo byť….

Príbeh vzniku LP a CD MIRO  začal narodeninovým darčekom v podobe jednej skladby natočenej v Studiu 2 v Abbey Road, pokračoval priateľstvom s domácim producentom Robom Cassom, ktorý stojí tiež za filmovým hitom skladbou Fair Play, a skončil spoluprácu s takými legendami ako Manfred Mann alebo Pete Brown na najnovšom dvojalbume MIRO.

Všetky piesne napísal Miro sám. Anglických textov sa ujal dvorný textár kapely Cream, beatnik a poeta, autor mnohých známych skladieb ako „Sunshine Of Your Love“  – Pete Brown. Práve on svojim zaujatím pre vec rozhodol o tom, že se celá polovica dosky točila v angličtine. Na slovenskej časti albumu si napísal texty Miro Žbirka sám a dva mu otextoval jeho dlhoročný spolupracovník, básnik a textár Kamil Peteraj.

Meky k tomuto projektu s úsmevom dodává: „ Po 25 rokoch zasa vychádza na vinylovej čiernej doske môj album a ja som rád, že som nezahodil gramofón. Pre fajnšmekrov je to úplne iný zvuk a samozrejme výtvarne vynikne i obal, na ktorom nájdete desiatky fotečiek zo Studií Abbey Road.

Skladba Prišla z Londýna rotovala v rádiách celé leto a k vydaniu albumu sa chystá ďalší singel s piesňou LIVE, tentokrát s klipom, ktorý má nečakaného režiséra a nečakaný koniec. Nechajte sa prekvapiť!

V októbri do Prahy priletí celý tím, ktorý sa na nahrávaní dosky podieľal vrátane producenta Roba a Peta Browna a zahrajú si spolu s Mekym na dvoch privátnych koncertoch, kde tiež pokrstí album MIRO.

Pre aktualizované informácie sledujte webové stránky www.zbirka.cz a facebook Mira Žbirky http://www.facebook.com/MiroZbirka.

Zoznam skladieb CD:

CD 1

  1. Suddenly, 2.  All My Days, 3.  Following Rain, 4.  I’m With You, 5.  The Muse, 6.  Alive, 7.  Just You, 8.  Girl In The Middle, 9.  I’ve Got A Reason, 10. Songs Made Out Of Love, 11. Let Me Down Real Slow, 12. What A Way To Go, 13. That Thing Inside, 14. Morning Sun, Evening Star, 15. Fair Play

CD 2

  1. Voľný deň, 2. Nádej (Iba ty), 3. Live, 4. Plán, 5. Aká si príťažlivá, 6. Prišla z Londýna, 7. Fair Play, 8. Vianočná (O prímerí),

Album MIRO, Miro Žbirka:

Produced and mixed by Rob Cass at Abbey Road Studios London

Programming: Pearse MacIntyre

Engineering: Toby Hulbert, Rob Cass, Pearse MacIntyre

Bass: Pearse MacIntyre

Electric guitar: Pearse MacIntyre, Rob Cass

Acoustic guitar: Pearse MacIntyre, Miro Žbirka

Keyboards: Pearse MacIntyre, Dean Ross

Piano: Simon Webb, Dean Ross ;  ;

Drums: Frank Tontoh

Percussion: Rob Cass

Backing vocals: Rob Cass, Miro Žbirka

Guest vocalist: Jessica Bennett (“The Muse”)

Guest Keyboards: Manfred Mann (“Let Me Down Real Slow”)

Mastering: Christian Wright at Abbey Road Studios London

zdroj: Johana Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky