NovinkySonisphere

Metallica na turné v Južnej Amerike, predpredaj do Mimoně pokračuje

Už tento týždeň zahajuje Metallica turné po Latinskej Amerike. Šnúra odštartovala v utorok  19. januára 2010 v hlavnom meste Peru, v Lime.  Pomyslenou štartovnou čiarou bude pre kapelu predstavovať vypredaný limský futbalový štadión, takže 43.000 fanúšikov. Na kapelu Metallica spolu s Megadeth, Slayer a Anthrax a ďalšími sa môžeme tešiť v júni do Mimoně na festival Sonisphere, lístky si stále môžete zakúpiť za 1690,- Kč.

Podľa dostupných informácií bol prvý koncert januárového turné vypredaný v priebehu pár dní. Metallica sa ďalej zastaví tiež v Argentíne, v Chille a juhoamerickú časť šnúry zakončí dvojkoncertom v brazílskom Sao Paulo, ktoré navštívi viac ako 130.000 ľudí. V marci  kapela poteší uši niekoľko sto tisíc fanúšikov v Mexiku, Paname, Kostarike, Portoriku, Guatemale, Venezuele a Kolumbii.

V apríli a máji Metallica vyrazí na šestnásťdenné turné po Európe a v júni sa po dvoch rokoch dočkajú aj uši českých poslucháčov. Metallica so zvyšnou trojicou tvorí veľkú thrash metalovú štvorku a s mnoho ďalšími kapelami svetového formátu vystúpi na festivale obrovských rozmerov 19. júna 2010 na letisku v Mimoni.

Na český Sonisphere sú lístky ešte v tejto chvíli po 1690,- čs korún. Postupne sa budú ceny lístkov zvyšovať. Lístky sú dostupné cez portály ticketpro.cz a musicticket.cz. Podľa usporiadateľskej agentúry je v túto chvíľu takmer vypredané v severských krajinách a vo Švajčiarsku, a preto sa zo zahraničia dá očakávať nárast zájmu o lístky do Mimoně.

http://cz.sonispherefestival.net/

http://www.ticketpro.cz/

https://www.musicticket.cz/

http://metallica.com/

redakciu informovala Markéta Štechová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky