Novinky

Kryštof vydal nový album Jeviště

Skupina KRYŠTOF má nový album. Za zníženú cenu môžete stiahnuť album Jeviště v digitálnom formáte na portáli t-music, tradičné CD formát bude v obchodoch v Českej republike od piatku 22.1.2010 a na Slovensku od pondelka 25. 1. 2010…

Album Jeviště je piatou štúdiovou platňou Kryštof. Jedna z najpopulárnejších českých skupín na nej koketuje s aktuálnymi trendmi módneho alternatívneho rocku, vo väčšej miere využíva taktiež elektroniku. Vývoj kapely je vidno i na novom singli. Skladba Malý princ, ktorá je už v českých rádiách má prekvapivo elektronický zvukový obal, no stále je to ale poetický, hravý a chytľavo melodický Kryštof…

Skupina nedávno väčšinu piesní z albumu predstavila v Hard Rock Café, kde sa zišla s novinármi na neformálnom posedení. Reakcie boli viac než pozitívne.

„Nová deska je nejvíc ze všeho barevná. Ať už co se nástrojového obsazení a aranží týče, anebo hudebních odkazů a nálad. Jasně, pořád je to starý dobrý Kryštof, rozverný a hravý, ale i poetický a typicky upovídaný. Kabátek ušitý z moderního poprockového zvuku, ve kterém se jako jednotlivé typy látek odrážejí hudební narážky na Krajčovy oblíbené Radiohead nebo současné hvězdy Mando Diao, však dělají z Jeviště hodně nadprůměrnou desku…“(koule.cz)

Kryštof sa s každým ďalším albumom vyvíjajú, inak tomu nebude ani tentokrát. Na novinke Jeviště je cítiť vplyvy módneho alternatívneho rocku, skupina si celkovo viac rozumie s elektronikou a nebojí sa ju využiť. Zároveň si ale nahrávka udržuje pre Kryštof charakteristické rysy. Je poetická, zvukovo veľmi pestrá, plná melódií a dobre zapamätateľných sloganov. Pilotný singel cyRáno, ktorý fungoval ako ústredná melódia filmu 2 Bobule, reprezentuje tú časť platne, ktorá sa drží typického zvuku kapely. Na opačnej strane môžu stáť skladby ako Malý princ alebo DuDuDuu, v ktorých Kryštof odvážne koketujú s hudbou skupín ako Killers či Mando Diao. Kompletný zoznam skladieb, ktorý sa na albume objaví prikladáme.

Definitívnu podobu už má tiež obal, s jeho výberom skupine pomáhali fanúšikovia. Ankety na internetových stránkach Kryštof sa zúčastnilo cez dvetisíc ľudí! Grafické spracovanie z dielne štúdia Toman Graphic Design, s ktorými kapela spolupracovala už na predchádzajúcich albumoch, nájdete v prílohe.

Jeviště – zoznam skladieb:

Jeviště, cyRáno, DuDuDuu, Bůhvíkam, Sedmilhář, Stísněná, Ukolébavka, DigiHrách, Malý princ. Molotov, Ostravska balada

Kapela tiež vyráža na tri veľké koncerty. V rámci t-music Kryštof Tour 2010 zahrá kapela v Prahe (19.2.2010, Tesla Aréna), Brne (23.2.2010, Výstaviště) a v Ostrave (26.2.2010, ČEZ Aréna). Lístky na jednotlivé vystúpenia sú pochopiteľne už v predpredaji.

http://www.koule.cz/cs/clanky/s-krystofem-ve-studiu-aneb-jak-se-stavi-jeviste-1392.shtml

http://musicserver.cz/clanek/27725/S-Krystofem-na-rozestavenem-Jevisti/

www.krystof.net

www.emimusic.cz

redakciu informoval Gabriel Drenka z vydavateľva EMI

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky