NovinkyKam na koncert?

THE PARANOID KRSTÍ NOVÝ ALBUM KAPELE MEREDITH! ROZHOVOR S IGOROM BELAJOM – KRSTNÝM OTCOM

Košická kapela Meredith sa vracia na scénu! V týchto dňoch majú bohatý program. Zhruba dva roky po vydaní dema Meredith potešia fanúšikov novým albumom. Aby toho nebolo málo, znova zavítajú na koncertné šnúry intenzívnejšie a potešia krstom domáce košické i bratislavské publikum so špeciálnymi hosťami.

V poradí druhý prínos od kapely Meredith dostal názov Blood Diamond Scars a fyzicky bude dostupný tento týždeň. „Meredith sa od dema zmenil v mojom ponímaní dosť, čoho svedkom budete aj vy! Je to kombinovanie drsných riffov s nádychom progresie v spojitosti s jemnými melodickými vyhrávkami, ktoré s nadupanými bicími vytvárajú ducha a energiu. Tie spolu so spevom spojeným s drsným vokálom či screamom podčiarkujú silu.“ prezrádza frontman Meredithu Rob Raven.

ŠPECIÁLNY KONCERTNÝ ALBUM BLOOD DIAMOND SCARS

Nový album v špeciálnej limitovanej edícií si pripravila kapela Meredith ako prekvapenie pre najvernejších. Táto jedinečná edícia obsahuje okrem dizajnu navrhnutého výlučne k tour a krstu Blood Diamond Scars aj podpisy kompletnej zostavy skupiny.

BorraSlávnostný domáci večer 30.10. v košickom Collosseum clube bude patriť všetkým spolupracovníkom, priateľom a rodine členov Meredith. Všetko odštartuje Borra a svojim ženským šarmom si všetkých podmaní Barbora. Tá na stagei záujme predovšetkým mužské oko, aj keď jej spevu v energických skladbách podľahnú obe pohlavia. V hlavnom hracom čase Meredith konečne predstaví svoj pojem melodic metalcore s novým albumom Blood Diamond Scars.

„Pre našich fanúšikov, či tých skalných alebo nových, pripravujeme zaujímavú pred-Halloweensku show s novým imageom, kde predstavíme nové pecky z Blood Diamond Scars. Celý jeho obsah – hlboké texty vyjadrujúce, čo sa deje medzi ľuďmi a vo svete. Samotný krstný otec Igor Belaj z kapely The Paranoid ani netuší, čím bude krstiť. Verte však, že potečie krv!“ snaží sa v nás prebudiť strašidelnú atmosféru Rob Raven.

Špeciálnym hosťom a support na krste bude aj spomínaná kapela The Paranoid. V roku 2012 umožnila Meredith odštartovať ich turné DVA SVETY, kde sa zoznámili. „Keď sme sa zúčastnili súťaže Rock Me Fest v roku 2012 v Nitre, prišli nás podporiť a držali nám po celý čas palce. Tak sme si ich vybrali ako spriaznené duše.“ Spomína Rob Raven na začiatky kamarátstva s The Paranoid aj takto.

THE PARANOID O KAPELE MEREDITH – ROZHOVOR S IGOROM BELAJOM

The ParanoidAko kapela The Paranoid vníma Meredith?

Chalanov máme veľmi radi, už v minulosti sme si ich zopárkrát pozvali ako hostí alebo predskokanov na naše koncerty. Páči sa nám ich hudba a vychádzame s nimi dosť skvele. Je to mladá moderná kapela, ktorá ma pred sebou ešte veľa úspechov.

Už skôr ste sa stretli na pódiu a Meredith vám robil support, ako ste sa k sebe vlastne dostali?

Vieš, že si to ani poriadne nepamätám? Je to už dávno, čo sa poznáme, mám pocit, že najskôr sme spoznali na našom košickom koncerte speváka Roba, s ktorým sme si pokecali po koncerte. Potom sme sa nejako dostali k jeho kapele, ktorá sa nám hneď páčila. Ale možno sa mýlim, pretože si spomínam len matne.

Igor, ako vnímaš seba ako krstného otca? Vieš, čím budeš krstiť?

Som veľmi rád, že som krstným otcom ich nového počinu, pretože rád podporujem mladé talenty a hlavne, keď sa mi osobne páčia. Takže sa teším, že práve ja mám možnosť pokrstiť ich novinku a popriať jej veľký úspech. Čím a ako budem krstiť si príďte pozrieť osobne do Collossea už tento piatok alebo 7.11. do bratislavského Randalu.

plagát KEChystá sa aj nejaké spoločné spojenie na podporu Meredith?

Chystáme spolu zopár koncertov, konkrétne tri. Začneme už tento piatok v Košiciach, 7.11. v Bratislave a 14.11. to uzavrieme v Rožňave. Chalani majú vlastnú šnúru, ale nás si pozvali ako krstných rodičov len na tieto tri akcie. Takže sme neodmietli a ideme podporiť ich hudbu a tieto akcie. Veľmi sa na to tešíme a sľubujeme, že to budú ďalšie nezabudnuteľné večery.

História sa opakuje, obráti sa a pomôže hudobne vyspelejší, technicky aj zvukovo vydarený album Blood Diamond Scars preraziť kapele? Je viac ako isté, že vydaním albumu Blood Diamond Scars sa to podarí…

Tento unikátny koncert/krst nového albumu v rovnakom obsadení i navyše s kapelou Within Silence prebehne 7.11. v bratislavskom Randal clube. Vstupenky čoskoro k dispozícii na predajných miestach a na internete cez Predpredaj.sk – www.predpredaj.sk.

Viac info o kapele MEREDITH a BLOOD DIAMOND SCARS TOUR:

Facebook

https://www.facebook.com/MeredithOfficial

Twitter

https://twitter.com/Meredith_Band

Reverbnation

www.reverbnation.com/meredithband

ZDROJ: Pavol Dráb, Randal Group Production, Korekcia: Shorty/FOTO: Sachtikus, archív The Paranoid a Borra

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky