NovinkyKam na koncert?

Medzinárodná hudobná ZELENKA FESTIVAL PRAHA prebehne už po druhé od 13. – 16. októbra

Hudobný festival venovaný dielu českého skladateľa Jana Dismasa Zelenku, ktorý je v súčasnosti právom považovaný za jedného z najvýznamnejších barokových skladateľov, aj tento rok privíta skvelé súbory a umelcov.

Usporiadateľom festivalu je český hudobný súbor Ensemble Inégal, ktorý na čele s dirigentom Adamom Viktorou intenzívne šíri odkaz tohto českého skladateľa a za realizáciu Zelenkových diel je opakovaným držiteľom mnohých medzinárodných hudobných ocenení (napr.  Diapason d ́Or, IRR Outstanding, Goldberg 5Stars ai.). Každoročne uvádza Zelenkove skladby v novodobých premiérach v rámci svojho koncertného cyklu České hudobné baroko – objavy a prekvapenie a s hudbou tohto barokového skladateľa koncertuje na významných hudobných festivaloch v Čechách, Veľkej Británii, Nemecku, Francúzsku, Belgicku, Luxembursku, Holandsku, Španielsku, Lotyšsku či Rakúsku .

Na programe je hudba tohto skladateľa v podaní súborov Ensemble Inégal (CZ) a Ensemble Marsyas (UK). Ďalej vystúpi taliansky kontratenorista Filippo Mineccia, sopranistka Gabriela Eibenová, vynikajúci hráč na lesný roh Radek Baborák či anglický fagotista Peter Whelan.

Súčasťou tohtoročného programu Zelenka Festivalu Praha je aj jednodňové konferencie s najvýznamnejšími predstaviteľmi súčasného „zelenkovského“ výskumu z Českej republiky, Austrálie, Islandu a Nemecka prezentujúca doteraz nepublikované bádateľské poznatky zamerané na život a dielo Jana Dismas Zelenku.

Koncerty prebehnú v krásnom prostredí Rytierskej sály Velkopřevorského paláca a v kostole Panny Márie pod reťazou na Prahe 1 a to od 13. do 16. októbra. Vstupenky na uvedené koncerty sú k dostatiu na www.webticket.cz, www.pragueticketoffice.com.

Podrobné informácie nájdete na www.zelenkafestival.cz.

zdroj: Pavel Turner

 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky