NovinkyKam na koncert?

Marcus Miller a Level 42 na Jarných džezákoch!

Multiinštrumentalista Marcus Miller a kapela Level 42 vystúpia 24. mája na 5. ročníku Jarných Bratislavských Jazzových Dňoch 2012 v Incheba Expo Aréne.

Američan MARCUS MILLER patrí medzi najlepších basgitaristov na svete. Ako multiinštrumentalista a producent si za tri desaťročia pripísal na svoje konto dve ceny Grammy, dlhoročnú spoluprácu s Milesom Davisom a viac ako 500 nahrávok s hviezdami všetkých hudobných žánrov: rock (Eric Clapton), jazz (George Benson, Joe Sample, Dizzy Gillespie), pop (Paul Simon, Mariah Carey), R&B (Aretha Franklin, Chaka Khan), hip hop (Jay-Z, Snoop Dogg), new wave (Billy Idol), smooth jazz (Al Jarreau) ale aj opera (Kenn Hicks, Kathleen Battle). Na Bratislavských Jazzových Dňoch koncertoval dvakrát, v roku 2003 s doprovodnou kapelou a v roku 2008 s projektom S. M. V. Na tohtoročných Jarných džezákoch vystúpi s päťčlennou kapelou (Maurice Brown – trúbka, Alex Han – saxofón, Kris Bowers – klávesy, Adam Agati – gitara, Louis Cato – bicie).
Okrem výnimočného basgitaristu Marcusa Millera sa predstaví v Bratislave aj legendárna britská jazzfunková skupina LEVEL 42, ktorej headlinerom je skvelý basgitarista Mark King. Popri veľkom množstve hitov a singlov vo svetových hitparádach si kapela vždy zachovávala vysokú hudobnú úroveň, virtuozitu, muzikantskú zručnosť a ich skladby aj po tridsiatich rokoch na hudobnej scéne sú plné energie. Ich koncert ma Bratislavských Jazzových Dňoch v roku 2004 patril medzi najžiadanejšie koncerty v celej histórii jesenných džezákov.
Aj slovenská hudba bude mať na 5. ročníku Jarných Bratislavských Jazzových Dňoch 2012 zastúpenie. Ktorý z domácich interpretov bude mať tú česť vystúpiť na jednom pódiu s Level 42 a Marcusom Millerom ešte nie je definitívne rozhodnuté, túto informáciu zverejnia organizátori v najbližších dňoch.
Predpredaj vstupeniek na Jarné Bratislavské Jazzové Dni 2012 bude spustený v priebehu budúceho týždňa. Vstupenky bude možné zakúpiť v sieti Ticketportal a TiposTicket.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky