Novinky

LUKÁŠ CHROMEK štartuje vlastný projekt. CHCI TĚ je úvodná skladba z plánovanej dosky.

Nastal čas, aby realizoval svoj vlastný projekt. Talentovaný gitarista, skladateľ, spevák a jeden z najúspešnejších súčasných hudobných producentov Lukáš Chromek vstupuje na sólovú dráhu.

CHCI TĚ je prvou skladbou z plánovaného albumu. Hneď po vydaní sa vydala na úspešnú cestu českými rádiami a len za dva týždne sa usídlila medzi pätnástimi najhranejšími českými piesňami.

Lukáš k jej vzniku hovorí: „Prvýkrát v živote pracujem na mojej vlastnej sólovej doske. V priebehu času som nazbieral niekoľko pesničiek, ku ktorým mám naozajstný vzťah. A tiež už po pár rokoch produkovania cudzích nahrávok dozrel čas, ísť s vlastnou kožou na trh. Veľa mi záleží na textoch, dávajú skladbám dušu. Píšem v češtine a len o veciach, ktoré sa ma týkajú. Našťastie som mal zatiaľ dosť pestrý život, tak snáď mám o čom písať „.

CHCI TĚ má aj filmovú podobu, ktorá vznikala kúsok za Prahou. Režíroval ju Adam Vopička, známy nielen z filmárskej brandže, ale aj z formácie Calm Season (na ktorých doskách sa zase podieľal producentsky Lukáš) a hlavnú rolu dostala Kateřina Klausová, známa hráčka golfu a modelka.

Prečo je prvou piesňou, ktorou sa chce predstaviť, zrovna CHCI TĚ, vysvetľuje: „Táto pesnička rozosmiala veľa mojich kamarátov, tak verím, že by mohla ľudí pobaviť. Rozpráva príbeh nešikovného“ Casanovu „, chlapca, ktorý by si domov chcel priviesť slečnu, ale nevie, ako na to. Pre dámy to bude možno zaujímavý pohľad do chlapčenskej duše a pre chlapcov výborný návod ako stroskotať. „

Lukáš už má pripravené takmer všetky skladby na dosku. CHCI TĚ a ďalšie autorské piesne sa chystá Lukáš hrať naživo v sprievode muzikantov Krištofa Maška (basa) a Jiřího Veselého (bicie), s ktorými by sa rád už počas budúceho roka vybral na koncertné pódiá. „Hráme v troch a tam sa naozaj nič neschová. Žiadne zbytočné okrasy. Jasný a čistý zvuk a naša radosť z hrania. Tešíme sa, až vyrazíme medzi ľudí, na koncerty !, „dodáva Lukáš.

„Lukášovi veríme, poznáme sa už niekoľko rokov. Má obrovský potenciál a tak dohodnutie sa na spoluprácu bolo jasné. Sme presvedčení, že sa Lukášovi a jeho CHCI TĚ a ďalším novým piesňam bude dariť prinajmenšom rovnako tak dobre ako skladbám, na ktorých pracoval (aktuálne má v prvej dvadsiatke IPFI 6 piesní, na ktorých sa podieľal), „dopĺňa Pavol Turner za TURNER PR .

Multiinštrumentalista Lukáš Chromek je v hudobnej brandži už dobre známy a etablovaný. Začínal ako gitarista úspešné rockovej kapely Airfare. Skúsenosti zbieral aj vďaka štúdiovej spolupráci s poprednými českými (David Koller, Boris Carloff, Jan P. Muchow) a zahraničnými hudobníkmi (Jamie Muhoberac, klávesista: The Rolling Stones, Seal, John Mayer, My Chemical Romance; The Spooks; Bjorn Thorsrud: The Smashing Pumpkins; Karts: Waltari). Produkoval tiež rad rádiových hitov, napr. ATMO Music Andělé, Sebastian Toulavá, Thom Artway I Have No Inspiration, Calm Season, Klára Vytisková Home, atď.

Ďalšie informácie hľadajte na www.lukaschromek.cz a https://www.facebook.com/lukas.chromek.3.

CHCI TĚ, © Lukáš Chromek/Lukáš Chromek
CHCI TĚ sťahujte:
iTunes:  http://apple.co/1F4GzOp

Google Play Music : http://bit.ly/1iS2cHy

CHCI TĚ počúvajte:

Spotify: http://bit.ly/1P3EClg

Deezer: http://bit.ly/1UXtubk

zdroj: Johana Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky