Novinky

Lucka Vondráčková dostane na narodeniny ohnivý darček.

Desať albumov a takmer päťdesiat videoklipov. To je hudobná bilancia talentovanej speváčky a herečky Lucie Vondráčkovej, ktorá v piatok 8. marca, v deň svojich 33. narodenín, vydáva nový album Oheň. „Ak mám album opísať troma slovami: tak je to tanečno–popfolková smršť!“ s úsmevom hovorí šesťnásobná strieborná česká „Slávica“. „Album dostal názov Oheň, preto, lebo oheň dáva energiu, núti nás tancovať, dáva očiam iskru a prebúdza srdce. Oheň je láska,“ vysvetľuje Lucie.

Album prináša šesťnásť skladieb, z toho desať nových a šesť piesní, ktoré sú už známe a obľúbené, ale zatiaľ na žiadnom albume nevyšli – Veľmi úspešnú, titulnú skladbu k animovanému filmu Neskrotná „Kdy vzlétnu já“, vianočné dueto s Petrom Kolářom „Vánoce bílý“, či pieseň s Josefom Vágnerom k aktuálnímu kinohitu Babovřesky „S láskou nám je líp“. Nové skladby už úspešne reprezentuje singel „Co s tou touhou“, ktorý sa v Čechách vyšplhal v rebríčku medzi desať najhranejších českých skladieb a videoklip k nemu sa stal jedným z najsledovanejšíc na českom youtube.com. Na nových piesňach mnohonásobnej držiteľky zlatých a platinových platní sa podieľala celá plejáda ostrieľaných hitmakerov. Svetoznámá americká autorka Kari Kimmel,  talianske duo La Bionda, Adam Watts, Andy Dodd, Viktor Dyk, či Jindřich Parma. V kombinácii s textami jednej z najlepších českých textáriek Hany Sorrosovej a ďalšími pesničkami veľkého melodika Jiřího Vondráčka vznikol moderný a svieži album, ktorý svojou pestrosťou poteší všetkých. Svoje autorsko-spevácke „polienko do Ohňa“ priložil aj guru českej popmusic Michal David, s ktorým sa Lucie chystá v júni na 10 spoločných megakoncertov s názvom Hit tour. Česko-slovenský duet „Na pokraji síl“ si zaspievala s Mirom Jarošom.

Album Oheň vychádza 8. marca 2013  vo vydavateľstve BrainZone. V predaji bude 14 dní exkluzívne v sieti obchodov Bontonland a v internetovom obchode Bontonline. V deň vydania bude dostupný aj na iTunes. Tam je už teraz možné vypočuť si v rámci predpredaja ukážky všetkých skladieb.

Lucie Vondráčková online:  www.lucievondrackova.cz

zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky