NovinkyKam na koncert?

LIVE: Binery vás v DrinkIne vtiahne do sveta fascinujúcich zvukov

Za tajuplným názvom Binery sa skrýva prešovská speváčka a najnovšie aj skladateľka Romana Radvanská. Po dvoch rokoch skladania a písania textov prichádza so svojou synthpopovou, elektronickou muzikou a chce ju ponúknuť širšiemu publiku. Na pódiu je síce sama bez kapely, zato však jej hudba skrýva celý svet zaujímavých zvukov a príjemných melódií. K jej charakteristikám patrí aj farba jej hlasu, ktorý poslucháč rozpozná na prvé počutie. V piatok 8.3. sa predstaví spoločne s MISSandTROOPS v klube DrinkIN.

„Vyvíjalo sa to veľmi spontánne. Už dávno som mala záľubu v rôznych nástrojoch a ich zvukoch. Tie zvuky sú fascinujúce a tiež aj to, ako sa dá robiť elektronická hudba aj na akustických nástrojoch pomocou efektov a filtrov,“ hovorí Binery o svojej tvorbe. V desiatich skladbách spievaných anglicky, ktoré zložila a otextovala, tvoria hudobný základ klavír a rôzne syntetizátory. S nimi sa miešajú ďalšie nástroje ako guitalele, xylofóny, kalimba, vokóder a ďalšie.

www.binery.sk

Minulý mesiac sa Binery predstavila v hudobnej relácii Svetlá hodinka a vystúpenie jej prinieslo prvých fanúšikov. „Nakoplo ma to k ďalším aktivitám. Chcem viac cvičiť a ísť so svojou hudbou medzi ľudí,“ reaguje speváčka na prvé odozvy. Z desiatky skladieb, ktoré mohli diváci počuť, zarezonovali Fall and Climb, Out of It alebo No Foot on the Ground.

Na piatkovom koncerte vystúpi spoločne s Binery dvojica MISSandTROOPS, ktorú tvoria manželia Husovskí. Tiež experimentujú s elektronickou hudbou v tomto projekte a výsledkom sú triphopové skladby. Koncert začína o 20.00 v prešovskom podniku DrinkIn. Nenechajte si preto ujsť novinky na tunajšej hudobnej scéne.

text: Edo Kopček

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky