NovinkyKam na koncert?

Lucia Šoralová pridáva ďalšie šansónové koncerty po Slovensku!

Lucia Šoralová opäť poteší fanúšikov šansónu! Po úspechu bratislavského vianočného koncertu sa speváčka rozhodla vyhovieť prosbám fanúšikov z ďalších miest Slovenska. Večer plný emócií a krásnej hudby si tak v marci vychutnajú priaznivci šansónu v Trenčíne, Zvolene, Levoči a Košiciach.

Lucia Šoralová si pre fanúšikov pripravila novoročný darček! Po úspechu vianočného koncertu pridáva speváčka koncerty vo vzdialenejších mestách Slovenska. V Bratislave čakal Luciu vypredaný Ateliér Babylon a niekoľkonásobné standingovations. Diváci nechceli drobnú speváčku pustiť z pódia!

„Bol to  krásny sviatočný koncert. Úplne iný, hlavne tým, že som bola po dvojtýždňovej chorobe. Keď sme začali hrať, obávala som sa či dospievam dokonca. Ale adrenalín, a skvelé publikum urobili zázrak a  hlas mi vydržal.“ Prezradila Lucia Šoralová.

Atmosféru plnú emócií a šansónových melódií budú môcť fanúšikovia zažiť opäť v marci. Pokračovateľka Hany Hegerovej sa s kapelou La Alma  pripravuje na šansónové koncerty po Slovensku. Trenčín, Zvolen, Levoču a Košice tak čaká neopakovateľný hudobný zážitok. Lucia, ktorá žije so svojou rodinou v Prahe, sa na slovenské publikum veľmi teší.

„České publikum je odlišné. Nedá sa povedať že by diváci nereagovali. Viem, že cítia rovnako, lebo po koncerte prídu a hovoria nám to isté ako slovenskí fanúšikovia. Ale Česi sa počas koncertu akosi nevedia prejaviť, sú uzavretejší. Ťažšie sa nám potom vyhodnocuje, či bol koncert  dobrý alebo nie.“ Teší sa na Slovákov Lucia.

IMG_0893Repertoár pripravovaných Šansónových večerov bude zložený z Luciiných vlastných skladieb aj piesní československých hudobných legiend. Speváčka zaspieva skladby Hany Hegerovej, Zuzany Navarovej, Michala Horáčka či Jara Filipa. Práve k Hane Hegerovej má Lucia špeciálny vzťah. Objavila ju vďaka mame už v siedmich rokoch.

„Mama si Hegerovú doma púšťala a mne sa jej hudba zapáčila. Asi som nebola normálne dieťa a moja dcéra to možno bude mať inak. Som sama zvedavá ako to dopadne, ale  určite si niečo vyberie sama. Možno to nebude v piatich rokoch Hana Hegerová, ale to, čo počúvajú všetky deti. A potom sa možno dostane k svojim piesňam.“ Dodáva s úsmevom Lucia.

Večer emócií a krásnej hudby si budú môcť fanúšikovia šansónu vychutnať 6.3. v Trenčíne, 7.3. vo Zvolene, 8.3. v Levoči a 9.3. v Košiciach. Návštevníci koncertov si vypočujú najnovší album „O lásce, cti a kuráži“, na ktorom Lucia spolupracovala s textárom Michalom Horáčkom. Kritikmi oceňované CD má na konte ocenenie Zlatá platňa. Vstupenky si môžete kúpiť v sieti Ticketportal a v miestnych pokladniach.

„ŠANSÓNOVÉ VEČERY LUCIE ŠORALOVEJ & LA ALMA“

6. marec, 19:00  Trenčín –  Piano club

7. marec, 19:00   Zvolen – Dom kultúry Podborová

8. marec, 18:00   Levoča – Mestské Divadlo

9. marec, 18:00   Košice – Historická radnica

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Peter Ondrejka

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky