Novinky

Lublau natočili album Revolúcia

Staroľubovnianska kapela Lublau vydala pod krídlami vydavateľstva Slnko Records svoj druhý album Revolúcia.

Kým na debutovej platni Hádanka bol výhradným autorom piesní a textov líder Millas Groove, tentokrát sa na skladaní nového materiálu  podieľala celá skupina.  Pesničková forma síce ostala vo svojej podstate zachovaná , no jednotlivé skladby sú aranžérsky košatejšie. Viac priestoru dostali sólová gitara aj klávesy, s ktorými tvoria často zaujímavý dialóg.  Texty plné otázok a skrytých znamení pochádzajú opäť z dielne speváka a basgitaristu Millasa Groove.

Prepracovanejšie kompozície môžu fanúšikov prekvapiť, na čo Millas Groove reaguje básnickou otázkou „Prečo urobiť niečo škaredé, keď môžeš urobiť niečo pekné. Nikdy však netreba pri skladaní zabúdať na pesničku ako najčistejšiu formu muziky.“

Album obsahuje desať piesní vrátane coververzie skladby Comedown od kapely Bush. Titulná pieseň Revolúcia už rotuje na vlnách Rádia_FM, vypočuť si ho môžete napríklad aj na www.myspace.com/lublau. Nahrávanie Revolúcie zastrešil renomovaný zvukár Vlado „Randy“ Gnepa, o finálny mastering sa postaral Marek Rakovický.

Album Revolúcia obsahuje nasledujúce pesničky:

1. Jednoduché je

2. Čaj mätový

3. New song

4. I´ve never though

5. Comedown (Bush)

6. Kuba

7. My Friend

8. Useless love machine

9. Nemám a nedám

10. Revolúcia

viac na: www.lublau.sk alebo www.myspace.com/lublau

text: Edo Kopček

foto: Michal Petriľák ml.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky