NovinkyKam na koncert?

Letné shakespearovské slávnosti 2014 zahájené.

Premiérou sviatočnej komédie Veľa kriku pre nič v réžii Jiřího Menzela začali Letné shakespearovské slávnosti. Na oboch pražských scénach tak môžu diváci od 24. júna do 6. septembra vidieť celkom osem hier presláveného dramatika, z toho jednu Hamlet v podaní súboru londýnskeho divadla Globe.

Kým Najvyššie purkrabství Pražského hradu bude patriť tohtoročnej novinke, komédii Mnoho kriku pre nič, od 2. júla sa v podhradí na Letnej scéne Hudobnej a tanečnej fakulty AMU na Malostranskom námestí predstaví minuloročná veľmi úspešná inscenácia komédie Sen noci svätojánskej. V režijným poňatí dvojice SKUTR divákov vykonajú kúzelným svetom lesných škriatkov, elfov, mileneckých párov či spikleneckých ľsťou Vanda Hybnerová ako Hypolita a Titania, David Prachař v úlohe Thésée a stvárni, Csongor Kassai ako Egeus a Puk alebo mladí milenci Hana Vagnerová, Martin Písařík, Zuzana šťavnatá a Petr Vančura. Vedeli sme, že obsadenie je alfou a omegou všetkého. Hľadali sme herca s autorským prístupom k tvorbe a tiež herca, ktorí sa vedia vyjadriť nielen slovom, ale aj pohybom alebo zvukom, hovorí za režijný tandem Lukáš Trpišovský. Sen noci svätojánskej je v Prahe na programe do 23. júla.

Diváci sa samozrejme môžu tešiť aj na Slovensko českú inscenáciu Dvaja páni z Verony s Lukášom Vaculíkom a Zuzanou Norrisovú, Skrotenie zlej ženy s Tatianou Vilhelmovú / Janou Strykovou a Romanom Zachom, na Richarda III. s vynikajúcim Jiřím Langmajerom (tohtoročné derniéra), ostravskú premiéru hry Ako sa vám páči v réžii Michala Langa a stálicu Slávností komédii Veselé paničky windsorské s Bolkom Polívkom a Simonou Stašovou.

Letné shakespearovské slávnosti sa konajú od 24. júna do 6. septembra v Prahe, Brne, Ostrave a Bratislave. Vstupenky na pražské predstavenia sú v predaji v sieti Ticketportal a na pokladniach oboch scén v hracie dni vždy od 15:00 do 21:00 (pri zadaných predstaveniach do 18:00). Predstavenie začínajú zvyčajne vo 20:30 a cena vstupeniek je od 290 .

Viac informácií o programe, repertoáre, vstupenkách a možných zľavách nájdete na www.shakespeare.cz alebo na www.ticketportal.cz.

Generálním partnerem festivalu je investiční skupina PPF.

Hlavní partneři: HOMECREDIT, O2 Czech Republic a.s.ČEZ.

Hlavní mediální partneři: Právo, Rádio Impuls, TV Prima.

Mediální partneři: Novinky.cz, Mladá fronta, E15, Euro, Scena.cz, Rádio Rock Zone, Květy, Story.

Pořadatelem Letních shakespearovských slavností je AGENTURA SCHOK, spol. s r.o.

zdroj: Pavel Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky