Novinky

Lenka Dusilová a Baromantika dali do pohybu Tětivu!

V hodině smrti – minuloročná štúdiová novinka Lenky Dusilovej a Baromantiky, ktorá podľa mnohých patrí medzi najlepšie české albumy minulého roka, má svoj prvý videoklip. Vznikol ku skladbe Tětiva a ako tvorcovia sú pod ním podpísaní režisér Adam Vopička a kreatívna produkcia &FLUX. Pod ich taktovkou vznikli i videoklipy Calm Season, Zrní a Thoma Artwaye.

„Pôvodne som ako prvý klip plánovala vypustiť Indiánky, ktorý natočili Michal Matoušek s Martinem Smékalem. Momentálne sa však na Indiánkách dorábajú posledné postprodukčné efekty, takže vďaka Adamovi sa podarilo najskôr dokončiť Tětivu. Tá je podľa môjho názoru pre letné obdobie vhodnejšia,“ komentuje výber piesne Lenka Dusilová. Klip, ktorý sa nakrúcal začiatkom mája v Prahe, neobvyklým spôsobom konfrontuje fenomén tzv. cosplay s pražskou normalizačnou architektúrou a Vopička mal pri jeho tvorbe absolútne voľnú ruku. „S Lenkou sme sa už dlhšie rozprávali o tom, že by som jej rád urobil videoklip. Doteraz však chýbali peniaze, alebo čas, alebo oboje. Niekedy začiatkom roka som sa náhodou dostal k fotografiám chlapca, ktorý má doma toľko tematických zberateľských figúrok, že ani nemôže otvoriť okno. Napadlo mi natočiť o ňom videoklip. Postupne som svoj nápad rozširoval až do tejto finálnej fázy,“ prezrádza režisér. „Vždy mi imponoval Adamův entuziazmus a zápal. Je to šikovný mladý muž, ktorý na sebe maká a nápad na Tětivu mi prišiel dosť dobrý. Vlastne ma baví, že niektorí takú realitu, ako je v klipe, aj žijú,“ dodáva na margo vzájomnej spolupráce Dusilová.

Okrem nového klipu je Lenka spolu s Baromantikou aktívna aj koncertne. „Nechystáme nové dielo, no chceme sa ešte intenzívne venovať Hodině smrti. Sme koncertne činorodí a mienime v tom pokračovať aj v budúcom roku, než sa rozpustíme vo svojich solitérskych svetoch,“ tvrdí. Počas začínajúcej festivalovej sezóny tak budú mať jej priaznivci hneď niekoľko príležitostí ochutnať ich hudobný talent naživo. Napríklad 19. 7. v rámci festivalu Colours of Ostrava či 14. 8. na našom slovenskom Grape Festivale (kompletný zoznam pripravovaných koncertov uvádzame nižšie). Ako Lenka Dusilová naznačuje, letom jej koncertné aktivity rozhodne nekončia: „Na jeseň a v zime očakávajte spolu s druhým klipom ďalšiu vlnu koncertného turné s krásnym záverečným koncertom v Prahe.“

Aktuálne termíny koncertov Lenky Dusilovej (a Baromantiky)

5.7. Lenka Dusilová sólo, festival Za dačickou kostku cukru, Dačice

6.7. Lenka Dusilová a Baromantika, MFF Karlovy Vary, Dům ČT

18.7. Lenka Dusilová sólo, Festiválek Pod ořechem, Korycany

19.7. Lenka Dusilová a Baromantika, festival Colours of Ostrava, Gong

25.7. Lenka Dusilová sólo, Divadlo Continuo, Malovice

30.7. Lenka Dusilová a Baromantika, Urkult festival, Švédsko

7.8. Lenka Dusilová sólo, Festival Petra Dvorského, Dalešice u Třebíče

8.8. Lenka Dusilová sólo, benefícia na záchranu kostola, Spořice

13.8. Lenka Dusilová sólo, Festival Central Park Slavie, České Budějovice

14.8. Lenka Dusilová a Baromantika, Grape festival, Piešťany, Slovensko

20.8. Lenka Dusilová, sólo, Olomoucké kulturní prázdniny, Olomouc

22.8. Lenka Dusilová a Baromantika, Festival Živá ulice, Plzeň

26.8. Lenka Dusilová a Baromantika, Jazz Dock, Praha

28.8. Lenka Dusilová a Baromantika, Špindlerův Mlýn, Nová Dolská

29.8. Lenka Dusilová sólo, On the Road festival, Lázně Bohdaneč

30.8. Lenka Dusilová sólo, benefícia pre Hospic Dobrého pastýře, Bistro Ledce

10.9. Lenka Dusilová a Baromantika, festival Podviní, Praha Vysočany

11.9. Lenka Dusilová sólo, klub Maják, Bojkovice

22.9. Lenka Dusilová a Baromantika, Svatováclavské slavnosti, synagóga Břeclav

26.9. Lenka Dusilová sólo, Polabinská pouť, Pardubice

zdroj: Adriána Čahojová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky