NovinkyKam na koncert?

Legendárny KRABATHOR naplánoval na jar 2015 česko-slovenské turné!

Príbeh jednej z najznámejších tuzemských metalových skupín, KRABATHOR, pozná snáď každý, kto sa kedy len okrajovo pohyboval okolo československej metalovej scény. Veď je synonymom pre pojem český death metal a spolu s poľskými Vader bol medzi prvými kapelami z bývalého východného bloku, ktoré dokázali uspieť aj v zahraničí, resp. na západe. Fanúšikom netreba pripomínať, že kapela viac než desať rokov neexistuje a jej sľubne rozbehnutý príbeh zostal po rozkole ústrednej dvojice Christophera a Bruna akoby nedokončený. Staré rany však zahojí čas a kapela sa dokázala veľmi úspešne vrátiť na minuloročnom pokračovaní kultového festivalu BRUTAL ASSAULT. Tento vydarený koncert jednoznačne preukázal, že je stále čo dokončovať, a že nesmrteľné hymny predeté majstrovskými riffy majú aj po viac ako dvadsiatich rokoch čo povedať aj súčasnému publiku. Preto sa zrodilo rozhodnutie usporiadať aj napriek geografickej ťažkosti (Christopher žije v súčasnosti v USA) ešte spomienkové turné v najsilnejšej zostave z legendárneho albumu Lies, teda v power triu Bruno, Christopher a Pegas. Sama kapela to komentuje nasledovne:

Na základe početných žiadostí fanúšikov, najmä tých, ktorí nemali možnosť sa zúčastniť tohtoročného festivalu Brutal Assault, sme sa spoločne rozhodli, že týmto žiadostiam vyhovieme a na jar budúceho roka pridáme ešte niekoľko klubových koncertov v Čechách a na Slovensku. Aby sme to, ale nezhadzovali len na vás. Dôležitým impulzom pre toto rozhodnutie bol aj fakt, že vystúpenie na Brutal Assault na ktoré sme čakali, lebo sme vopred nemali tušenie, ako všetko vzájomne zafunguje, dopadlo skvele. Naše osobné vzťahy sú v tejto chvíli opäť veľmi dobré a my máme chuť sa znova zísť na pódiu. Budeme sa tešiť aj na vás.

krabathor_tpTurné prebehne v marci a čakanie na neho si môžete krátiť napr. čítaním Brunovej ešte stále čerstvej knihy metalových memoárov Revoltikon, ktorá mala premiéru aj na minuloročnom BRUTAL ASSAULT. Teda za predpokladu, že ju vlastníte, alebo ju má niekto známy, pretože Revoltikon je za tri a pol mesiaca po vydaní vypredaný.

Ako hlavný support celého turné pocestuje dosť možno najlepšie súčasná česká death metalová kapela BRUTALLY DECEASED! Ak ste posledné roky metalovú scénu nesledovali a máte strach z podivných žánrových noviniek, môžete si byť istí, že tu sa jedná o čistý výlet do minulého storočia, konkrétnejšie do Štokholmu okolo roku 1990, kde tvrdo vládnu Dismember a Grave. Úprimné muzikantstvo bez pretvárky a old school death metal ako má byť. Jednotlivé koncerty vždy podporí ešte jeden lokálny support.

Vstupenky na jednotlivé koncerty budú v predaji v najbližších dňoch, viac informácií na www.obscure.cz.

Jednotlivé dátumy turné:

Po 16.3.2015 České Budějovice – Slavia

Út 17.3.2015 Praha – Podnik

St 18.3.2015 Ostrava – Barrák

Čt 19.3.2015 Bratislava – Randal

Pá 20.3.2015 Košice – Collosseum

So 21.3.2015 Uherské Hradiště – Mír

zdroj: Tomáš Karlík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky