NovinkyKam na koncert?

Legendárne Stromboli sú späť, po 25 rokoch opäť vystúpia na Slovensku!

Kultová skupina Stromboli sa vracia na scénu a po 25 rokoch sa opäť chystá aj na Slovensko. Skupina, ktorú založil jeden z najlepších českých gitaristov Michal Pavlíček, zahrá v Bratislave staršie hity aj skladby z nového albumu „Fiat Lux“. V Starej tržnici zaznejú v podaní Báry Basikovej slávne skladby „Osiřelá košile“, „Veliké lalulá“ aj novinka „Katova pomocnice“. Skupina sa v Bratislave predstaví v pôvodnej zostave: gitarista Michal Pavlíček, vokalistka Bára Basiková, basgitarista Jiří Veselý, bubeník Klaudius Kryšpín, klávesistka Vendula Kašpárková a spevák Vilém Čokem, v ktorého podaní zaznie slávna pieseň „Ó hory, ó hory“. Nenechajte si ujsť výnimočný koncert 9. marca v Starej tržnici v Bratislave, Michal Pavlíček sľubuje, že to bude vrieť ako v sopke!

Skvelá správa pre slovenských fanúšikov legendárnej skupiny Stromboli!  Kapela z konca obdobia socializmu vystúpi v Bratislave po neuveriteľných 25 rokoch! Kultový hudobný projekt obnovili umelci na čele s Michalom Pavlíčkom a Bárou Basikovou aj na základe požiadaviek množstva priaznivcov.

„Impulzom bolo 30. výročie založenia skupiny a ponuka urobiť koncert Stromboli v Prahe. Pri tejto príležitosti som zložil nový album „Fiat Lux“ a s kapelou sme ho nahrali. Dohodli sme sa, že sa to neskončí len u jedného koncertu, keďže mal naozaj nádhernú a silnú  atmosféru, ale že odohráme aj ďalšie. Aj po toľkých rokoch nám to spolu klape, naskočili sme naozaj skvelo. Ľudsky aj hudobne nám to ladí a najmä – naozaj nás to baví a nabíja,“ vyznal sa zakladateľ Stromboli Michal Pavlíček.

Kultová skupina, ktorú v roku 1985 založil jeden z najlepších českých gitaristov Michal Pavlíček, vystúpi v Bratislave po vyše štvrťstoročí. Hudobníci sa na slovenské publikum veľmi tešia a sľubujú vynikajúci umelecký zážitok.

„Kedysi sme so Stromboli mali na Slovensku množstvo pekných koncertov. Tešíme sa na Bratislavu a dúfame, že si naši slovenskí fanúšikovia prídu zaspomínať a vypočuť si našu súčasnú tvár. Môžem povedať, že to bude vrieť ako v sopke! Na koncerte zahráme staré hity ako „Osiřelá košile“, „Veliká lalulá“, či „Ó hory, ó hory“ a zároveň aj mnoho skladieb z nového albumu „Fiat Lux“ ako napríklad „Katova pomocnice,“ dodáva Michal Pavlíček.

EOS 5D Mark III_2043a-EditRoky odlúčenia neznamenajú, že sa hudobníci nestýkali, naopak. Bára Basiková a Michal Pavlíček mali a stále majú vynikajúci priateľský vzťah.

„S Bárou sme v kontakte de facto stále. Písal som pre ňu role v mojich muzikáloch „Obraz Doriana Graya“ alebo „Dáma s kaméliami“. Naspievala mi tiež album „Fiat Lux. Veľa vecí nás spája aj v osobnom živote. Máme obaja mladších partnerov a aj malých synov, ktorí navyše spolu chodili i do rovnakej škôlky. Takže sa s Bárou pravidelne vídame a veľmi si rozumieme,“  vysvetľuje Michal Pavlíček.

Stromboli vystúpia 9. marca o 20.00 v Starej tržnici v Bratislave v pôvodnej zostave.  Na gitaru zahrá Michal Pavlíček, na basgitaru Jiří Veselý, na bubny Klaudius Kryšpín a na klávesy Vendula Kašpárková. Spievať bude vynikajúca Bara Basiková, Michal Pavlíček a Vilém Čok. Návrat legendy na scénu fanúšikov mimoriadne potešil, o čom svedčí i to, že nový album „Fiat Lux“, ktorý vyšiel na jeseň 2014, získal zlatú platňu za predaj. Lístky na koncert 9.3. 2016 v bratislavskej Starej tržnici sa dajú zakúpiť na www.tickeportal.sk.

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Ján Malíř

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky