NovinkyKam na koncert?Festivaly

Boney M potešia zdravotne postihnuté deti v Objatí tónov

V nedeľu 31. januára 2016 budú Levice v objatí tónov svetových hitov, v objatí farieb, dobrého rytmu, pretože v rámci 6. ročníka benefičného koncertu Objatie tónov vystúpi legendárna skupina Boney M s líderkou Maizie Williams. Ďalej vystúpia Korben Dallas, P U Ľ S Poddukelský umelecký ľudový súbor, Zumba s Gabikou a moderátor Sajfa“. Zmysluplné podujatie bude usporiadané v miestnej športovej hale pre osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím z Domovov sociálnych služieb z Nitrianskeho samosprávneho kraja organizátormi Občianskym združení Ostrov z Levíc zdravotne postihnutých ľudí a Občianskym združením Milan Štefánik.

Cieľom benefičného koncertu je ponúknuť zábavu nielen pre mentálne a zdravotne postihnutých návštevníkov, ale i ostatných pozvaných návštevníkov podujatia. Pestrý program otvorí o 14 hod. tradičný workšop zumba tancov s Gabikou z Levíc. „V predchádzajúcich rokoch mali obrovský úspech latinsko-americké tance a zumba, pri ktorých sa s nesmiernou energiou deti vytancovali,“ hovorí organizátor podujatia Milan Štefánik.

Ponuka pripravovaného koncertu je opäť pestrá – do Levíc pricestuje zabaviť hendikepované deti nádejná kapela Korben Dallas so svojími hitmi Otec, Beh a predstaví aj aktuálny album Kam ideme. Slovenský folklór je už na Objatí tónov tradíciou. Po nádhernom vystúpení Lúčnice v minulom roku ulahodí detským očkám P U Ľ S Poddukelský umelecký ľudový súbor z východoslovenkej metropole Prešova.

Kto by nepoznal hity ako Rivers of Babylon, Daddy Cool, či Rasputin? Hity exotickej kapely Boney M, ktorej členovia pochádzali z ostrov v Karibskom mori, bodovali v rebríčkoch európskych hitparád v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch. Skupina Boney M na čele s líderkou Maizie Williams prijala pozvanie zabaviť ťažko zdravotne postihnutých na Slovensku a je im veľkou cťou podporiť dobrú vec. Celé podujatie bude pod moderátorskou taktovkou nám všetkým známeho moderátora Sajfu.

Objatie tónov 2015  foto 1 Katka Orešanská„Už z tohto zoznamu je zrejmé, že znova pôjde o netradičnú zmes rôznych žánrov. Myslím, že nikde inde nie je možné zažiť na jednom mieste pop, rock, folk, tanečnú hudbu, latinskoamerické tance a tradičný slovenský folklór,“ vysvetľuje Milan Štefánik. „Zdravotne a mentálne postihnutým ľuďom často nedovolí ich situácia zúčastniť sa verejných kultúrnych podujatí alebo festivalov, preto sa snažíme takto pestrý program priniesť my im na jedno pódium. Dopriať im takýto zážitok aspoň raz do roka.“ spresňuje zmysel podujatia Milan Štefánik

„O ich pohodlie a komfort sa budú starať animátori, dobrovoľníci z radov študentov ako aj sympatizanti Občianskeho združenia Ostrov a Občianskeho združenia Milan Štefánik, ktorí pomáhajú zdravotne a mentálne postihnutým pri pohybových workshopoch a tvorivých dielňach. Asistujú aj pri zabezpečení občerstvenia.“ popisuje zabezpečenie akcie Lenka Liptáková za OZ Ostrov..

Okrem koncertov známych hudobníkov a hudobných skupín sa návštevníci môžu realizovať v rámci pripravených workšopov – zumba, skákanie na malých trampolínach, enkaustika /maľovanie horúcim voskom/, kreslenie na tvár, pletenie z prútia, z papiera, modelovanie z hliny, pletenie náramkov, výroba šperkov z drôtu. Pre najmenšie deti je pripravený na šantenie nafukovací hrad, lukostreľba a maľovanie na tvár.

Objatie Tónov_Boney M_2016Vstup je aj v tomto roku bezplatný a na pozvánky pre deti a osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím zo zariadení Domovov sociálnych služieb, pre ich sprievod, pre deti z detských domovov a pre zväz zdravotne postihnutých. Organizátori podujatia Občianske združenie Ostrov a Občianske združenie Milan Štefánik pozývajú všetkých dobrovoľníkov a partnerov, ktorí už šesť rokov pomáhajú tvoriť zmysluplné podujatie Objatie tónov. Pomôcť deťom s mentálnym postihnutím môžete aj Vy! Bližšie informácie nájdete na stránke www.ostrovoz.sk.

Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom a sponzorom za Vašu pomoc a podporu.

Text: Milan Štefánik a ImrichMakó

Foto: Management Boney M Maizie Williams a Katarína Orešanská

Video: Igor Kolesár

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky