NovinkyKam na koncert?

Legendárna skupina O.B.D. oslávi svojich 20 rokov unikátnym koncertom v bratislavskom MMC už 8. augusta!

Tento rok si slovenská alternatívno rocková kapela O.B.D. (Orchester Bronislava Dobrotu) pripomína už 20 rokov svojej existencie. To je dostatočný dôvod na usporiadanie jedinečného koncertu, ktorý táto legendárna partička okolo svojho lídra, speváka Gala pripravuje už na budúci štvrtok 8. augusta v bratislavskom Majestic Music Clube (MMC). V rámci trojhodinového programu odohrajú OBD svoj koncert v rôznych zostavách, ktoré sa behom tých 20 rokov mierne obmieňali vrátane tej úplne pôvodnej. A tak sa na pódiu okolo speváka Romana „Gala“ Galvánka a gitaristu Broňa Dobrotu, ktorí tento koncert odohrajú kompletne, behom tohto dlhého a nezabudnuteľného večera vystriedajú za bicími Martin Valihora a Tomáš „Tuleň“ Vojtek, na base sa predstavia Martin „Žumo“ Zimányi a Oskar Rózsa, ďalej gitaristi Dušan Hrdlík a Mário „Marec“ Oravský, perkusionista Oliver Ďurčo, trumpetista Martin Ďurdina, či Rišo „Koňo“ Šimurka na saxofóne a flaute. Počas tohto koncertu odznejú nielen všetky najznámejšie, či menej známe skladby kapely, ale aj pár zbrusu nových pesničiek, ktoré kapela v tomto období nahráva v štúdiu a ktoré sa objavia na piatom albume kapely, ktorý výjde ešte tento rok..

Avšak pri príležitosti 20. výročia založenia OBD, ktoré skupina oslávi na blížiacom sa koncerte 8. augusta v bratislavskom MMC, práve vychádza aj edícia všetkých doteraz nahraných albumov O.B.D. na jednom disku s názvom Audiografia 1994-2008, na ktorom sú aj 2 doteraz nevydané štúdiové nahrávky ako bonus. Táto výberovka bude už čoskoro v predaji na budúcich koncertoch kapely.

Tento výročný koncert sa však stane unikátnym nielen tým, že na pódiu sa stretnú všetci terajší, či minulí členovia kapely, ale aj množstvom gratulantov, ktorí sú zároveň súputníci OBD a ktorí odohrajú či už svoje samostatné sety v rámci večera vrátane coverov OBD, či si len zahrajú spoločne s oslávencom nejaké ich pesničky. Svoju účasť v rámci svojich možností a vzhľadom na rozbehnutú festivalovú sezónu a dovolenkové obdobie prisľúbili napríklad kapely Davová psychóza, Hogo Pogo, Le Payaco, Para, či Whisky. Nie je vylúčené, že zoznam gratulantov a vystupujúcich kapiel, resp. rôznych hostí sa ešte do akcie rozrastie o nejaké zaujímavé mená…

Skupina OBD za 20 rokov od svojho vzniku v 1993 stihla vydať štyri albumy a to O.B.D. (1995), O.B.D. Zdraví (1996), Chuppacabras (1998) a 7 a pol (2006), na ktorých sa nachádzali desiatky úspešných singlov (najznámejšie sú skladby ako Komáre, Džadžuli dža, Slnečný deň, Takto to funguje, Biely strom, Letím na Venušu, S mojim ohňom sa hraj, Zmoknutý vták, Prečo sa pýtaš? a desiatky ďalších).

Kapela sa na tento výročný koncert teší už teraz, čo líder kapely Galo len potvrdzuje: „Tešíme sa, že sa na jednom pódiu behom jedného večera stretneme po dlhom čase v takejto rozšírenej zostave s členmi, či ex-členmi kapely, ktorí mapovali celú jej 20-ročnú históriu ako napríklad na pôvodného gitaristu Dušana Hrdlíka, ktorý kvôli tomu priletí z Írska, kde už niekoľko rokov žije, ďalej že sa na pódiu stretneme s našimi spriatelenými kapelami ako Davová psychóza, Para, Le Payaco, Hogo Pogo, či s Whiskym, no a samozrejme na ľudí, ktorí nás majú radi. Urobíme si skvelý večer, nech už je tu… O našu hudobnú výchovu žiadny Oskar nedbal, medzi básnikov ma Víťeszlav nezval a docela dosť úspešne sme týchto 20 rokov prežili… :-)“

Vstupenky na tento výročný koncert sú stále v predaji vo všetkých pobočkách spoločnosti Ticketportál, resp. online na www.ticketportal.sk. K dispozícii sú už len dva druhy vstupeniek: voľné státie za cenu 8,- € (na mieste potom za 10,- €) a voľné vyvýšené členité sedenie za 10,- € (na mieste potom za 12,- €), pričom limitovaný počet VIP vstupeniek na najvyššom mieste v samostatnom balkóne s vlastným barom a inými výhodami za 25,- € boli ihneď behom prvého dňa spustenia predpredaja vypredané.

Viac info o skupine O.B.D. môžete nájsť na jej facebookovej stránke www.facebook.com/OrchesterBronislavaDobrotu, či na udalosti na facebooku zriadenej k oslavám 20. narodenín tejto formácie, teda k tomuto výročnému koncertu.

zdroj: Roman Fecko

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky