Novinky

Kuko z Horkýže Slíže má BijouTerriera!

Nedá sa povedať, že by líder kapely Horkýže Slíže nemal dosť práce na svojej domovskej adrese. Napriek tomu sa rozhodol vyprodukovať hudobné zoskupenie, aké na Slovensku nemá obdoby.

Jeho názov je BijouTerrier a je to poriadna pecka. „Mal som v hlave nápady, ktoré sa nehodili pre Horkýže Slíže. Všetko vyriešil úspech singla Mám v p… na lehátku. S tímom zoskupeným okolo Heňa Vargu, tvorcu videoklipu k nemu, sme vymysleli námet na seriál, v ktorom by účinkovali postavy z klipu a vyšlo nám, že by v ňom mala účinkovať aj reálna kapela. A vznikol BijouTerrier,“ vysvetľuje počiatočnú myšlienku Kuko. Dal dokopy partiu okolo spievajúcej herečky Divadla Andreja Bagara v Nitre Aleny Pajtinkovej, zatvoril sa s ňou do štúdia 999th v Dunajskej Strede a dnes už je na svete kompletný debutový album tejto jedinečnej formácie s názvom Ladies&Gentlemen. Na trhu sa objaví v priebehu decembra, no už dnes sa môžete zabaviť na historicky prvom videoklipe BijouTerriera k singlu Prečo plačeš Vilém?. „Refrén skladby je inšpirovaný legendou česko-slovenského rocku Vilémom Čokom. Som veľmi rád, že na moju SMS o účinkovaní v klipe zareagoval pozitívne. Nakrúcanie v Prahe bolo perfektné, napokon výsledok hovorí sám za seba,“ dodal Kuko.

My dodajme, že BijouTerrier funguje v zložení: Alena „Pajta“ Pajtinková alias Zita Rigondeaux (spev), Ivan „Ajala“ Matejovič alias Vojtech Ujlaky (spev), Tomáš Lobb alias Gejza Pandou (gitara), Peter „Sanchez“ Saniga alias Valentín Rozsa (basová gitara) a Ivan „Iwiak“ Matejovič ml. alias Imrich Ujlaky (bicie).

Táto zostavička vydaním albumu a klipom svoju púť na slovenskom hudobnom poli nekončí. Práve naopak! V januári ju čaká veľké slovenské turné, na ktorom sa ako very special guest predstaví aj otec, producent a patrón kapely BijouTerrier Kuko. Tu sú termíny šnúry:

13.1.2012 – Spišská Nová Ves

14.1.2012 – Košice

19.1.2012 – Nitra

20.1.2012 – Trenčín

21.1.2012 – Bratislava

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky