NovinkyKam na koncert?

Kubánska hudobníčka Glenda je opäť na Slovensku, v sobotu vystúpi v nitrianskom Mariatchi

Kubánska speváčka a flautistka Glenda strávila ostatné tri mesiace v rodnej krajine, kde s medzinárodným tímom pripravovala debutový album. V súčanosti je už ale na Slovensku a chystá svoj ďalší koncert. Dvadsaťpäťročná muzikantka vystúpi 24. mája večer v nitrianskom klube Mariatchi v rámci pravidelnej akcie Festivalové soboty v Mariatchi. Spoločnosť jej tam bude robiť legenda domácej hip-hopovej scény – David zo Senca. Ten sa za gramce postaví pred jej vystúpením a o hudobnú produkciu sa postará aj po koncerte, a to až do neskorých nočných hodín.

“V nesledujúcich mesiacoch sa chcem sústreďovať najmä na prípravu mojej prvej štúdiovky, a tak mám naplánovaných len minimum koncertov. Starostlivo si vyberám akcie, na ktorých sa predstavím, no pri tejto ponuke som ani chvíľu neváhala,” uviedla Kubánka, ktorá má za sebou koncerty na takých podujatiach ako Cherchez La Femme alebo Uprising reggae festival. V piatok 20. júna sa tiež ukáže na novom hudobnom festivale BS City Beats na amfiteátri v Banskej Štiavnici.

Podujatie Festivalové soboty v Mariatchi je iniciatívou, ktorá vznikla začiatkom roka po zverejnení videa, na ktorom skupina neonacistov napadla návštevníkov Mariatchi vrátane jej majiteľa. Organizátori slovenských festivalov, vydavatelia a rôzni iní zástupcovia kultúrnej scény sa následne spojili, aby spomínanému baru vyjadrili podporu, a to tým, že tam každý týždeň zorganizujú zaujímavú akciu. Program na najbližšiu sobotu pripravujú zástupcovia festivalov BA City Beats a BS City Beats, ktoré sa budú konať 20. a 21. júna, a ktoré na Slovensko prinesú také mená ako John Newman, James, Jazzanova, Fink, Lulu James, Dan Bárta alebo Sísý Ey.

event_soboty_GLENDAZ doteraz uskutočnených podujatí má majiteľ klubu Mariatchi Radovan Richtárik veľkú radosť, a to napriek tomu, že na nich osobne nebol. “Po medializovanom útoku som stále práce neschopný, a tak som sa sobotňajších akcií nemohol zúčastňovať. Zo sprostredkovaných informacií ale viem, že sa to ľuďom páči. Ja osobne si myslím, že je to skvelá myšlienka, ktorá dokázala skutočne spojiť rôznych ľudí z prostredia kultúry, ktorých nahneval medializovaný prípad nášho klubu. Zároveň to chápem aj ako protest voči myšlienkam neonacizmu, nenávisti, predsudkov a ich nositeľom. Je skvelé vidieť každú sobotu niečo iné v našom klube. Či už folk, hip-hop, reggae, alternatívu, dnb, rómsku kapelu, folklór, punk atď. Je to naozaj nevídaný prejav solidarity, za ktorý sme veľmi veľmi vďačný. O to viac, že to všetci robia absolútne nezištne. Je to úplne iný pocit, keď vieme, že v tom nie sme sami,” zhodnotil dianie v klube jeho majiteľ Radovan Richtárik.

Po rôznych vystúpeniach slovenských muzikantov čaká Mariatchi 24. mája večer plný kubánskeho jazzu i svetového hip-hopu, to všetko rovnako ako pri predchádzajúcich akciách bez nutnosti platiť vstupné. David zo Senca začne hrať o 20:00, Glendin koncert je naplánovaný na 21:00. Vstup do klubu bude možný až do naplenia jeho kapacity. Všetkých srdečne pozývame…

Oficiálny event na Facebooku:

www.facebook.com/events/694684890553938/

www.bacitybeats.sk

www.facebook.com/BACityBeats

zdroj: Ján Papač

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky