NovinkyKam na koncert?

Australská prog-rocková senzácia KARNIVOOL 19.6. vo svojej slovenskej premiére v Bratislave

Pred necelým rokom sa predstavili ako predkapela na turné Stone Sour a svojím výkonom doslova pozitívne šokovali väčšinu prizerajúcich. Austrálska senzácia KARNIVOOL patrí medzi najlepšie hodnotené kapely súčasnej progresívne rockovej scény a svoj ​​status potvrdili nielen po boku Stone Sour, ale aj na svojom aktuálnom albume „Asymmetry“, ktorého propagáciu bude z veľkej miery venované aj ich aktuálne európske turné, ktoré sa zastaví aj 19.6. v Bratislave v klube Randal.

KARNIVOOL sú kapelou, ktorá už nejaký ten čas zbiera zaslúžené vavríny v domovskej Austrálii, ale na starom kontinente sú pre rad poslucháčov tak trochu malou neznámou. Tento stav sa však najmä v posledných rokoch začína meniť a KARNIVOOL teraz podniknú ďalší frontálny útok na Európu, aby tu propagovali svoj vynikajúci nový album „Asymmetry“, ktorý v Austrálii zbiera jednu hudobnú cenu za druhou.

Poster_Karnivool_BratislavaKARNIVOOL sú jednou z mála súčasných kapiel, ktoré sa neustále snažia posúvať mantinely progresívnej rockovej hudby a neutápať sa v už zavedených šablónach. Prvý úspech zaznamenali už so svojím debutovým albumom „Theme“ z roku 2005, ale prielom priniesla až nasledujúca doska „Sound Awake“, ktorá KARNIVOOL vystrelila ako kométu. Logickým pokračovaním je potom práve nahrávka „Asymmetry“, vďaka ktorej sú KARNIVOOL pasovaní do úlohy nástupcov kultových TOOL a ďalších velikánov alternatívnej hudby.

Koncert v Bratislave bude ich prvým sólovým vystúpením na slovenskom a aj podľa doterajšieho fanúšikovského záujmu sa bude jednať o nevšedný zážitok. Ako špeciálny hosť sa na koncerte predstaví dobre známa slovenská formácia SYMBIOSIS.

Vstupenky na koncert KARNIVOOL sú už teraz k dostatiu vo všetkých bežných predpredajných sieťach. Bližšie informácie nájdete na webe

www.obscure.cz.

Súvisiace odkazy:

www.karnivool.com.au/band

www.obscure

www.randalclub.eu

zdroj: Tomáš Karlík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky