NovinkyKam na koncert?

Ktoré pecky zahrá Megadeth v Prešove?

Megadeth sa valia Európou a svojim Dystopia World Tour a  16. júla zasiahnu Slovensko koncertom v Prešove. Na základe údajov z oficiálnej stránky setlist.fm, ktorú sledujú fanúšikovia z celého sveta, aby mali prehľad čo skupina zahrá na koncerte, na ktorý si zakúpili lístky, je zrejmé, že aj v Prešove odznejú staré pecky a drvivá väčšina skladieb z nového albumu Dystopia.

Ich očakávania potvrdzujú nedávne slová, ktoré im adresoval basgitarista skupiny Dave Ellefson prostredníctvom streamu pre uznávaný časopis Kerrang! „Zahráme klasiky, ktoré všetci poznáte a máme čerstvý album Dystopia. Odznie z neho veľa skladieb, možno viac ako by si dovolili iné kapely zahrať z nového materiálu naživo.“  Novinka Megadeth sa teší veľkému ohlasu fanúšikov. V deň vydania debutovala na treťom mieste albumového rebríčka Billboard 200, získala pozitívne recenzie na celom svete a skupina ju doposiaľ predstavila naživo na 51 koncertoch. Aj preto sa v Prešove očakáva jeden z top koncertov tohto roka. Pre Prešov jednoznačne najvýznamnejší.

Takmer dvojhodinový koncert

Megadeth_s02_0028_finalSlovenský koncert Megadeth je súčasťou veľkolepej thrash metalovej salvy, ktorá sa už prehúpla do festivalovej sezóny. Návštevníci prešovského koncertu si však stopercentne užijú plnohodnotný samostatný halový koncert, ktorý bude trvať takmer dve hodiny. Otvárať sa bude s najväčšou pravdepodobnosťou absolútnou peckou Hangar 18, na ktorú Megadeth nadviažu skladbou The Threat Is Real z aktuálnej platne. Podľa spoluorganizátora Eda Kopčeka sa návštevníci môžu tešiť na vyvážený program z úplných klasík ako aj poriadnej dávky nového materiálu. „Kapela je v top forme a trúfnem si povedať, že odznejú také nadčasovky ako Sweating Bullets, In My Darkest Hours, Tornado of Souls, Holy Wars The Punishment Due alebo Symphony of Destruction prepletené novinkami  ako Dystopia, na ktorú sa veľmi teším, či Fatal Illusion, Post American World a špeciálnu atmosféru bude mať  Posionous Shadows. Megadeth je momentálne v špičkovej forme, pričom koncerty amerických kapiel sú nielen inštrumenálne, ale aj zvukovo veľkým zážitkom.“

Megadeth a Anarchy in U.K.

Doposiaľ Megadeth vystúpili na festivaloch ako Gods of Metal v talianskom Miláne, na holandskom FortaRock, poľskom Power Festivale, navštívili severský Sweden Rock Festival, Hellfest vo Francúzsku, belgický Graspop Metal Meeting a boli jedným z headlinerov Download festivalu v Anglicku, kde sa k nim na pódiu pripojil Nikki Sixx z Mötley Crüe, s ktorým zahrali Anarchy in U.K. od Sex Pistols. O ich skvelom koncerte písali organizátori aj na oficiálnom webe festivalu. „Nikdy sme nepochybovali o schopnosti tejto kapely zapáliť a rozospievať masy, keď sa na Download znesie legendárny refrén z Peace Sells. Či už prší alebo svieti slnko, Megadeth bude stále nadčasový.“

Skupina je na turné už od 20. februára, kedy zahájila aktuálne Dystopia World Tour v americkom Dallase. K dnešnému dňu sa predstavila na 51 koncertoch s úplne novým koncertným programom, ktorý je skvele vyvážený a pozostáva z najvýznamnejších skladieb z histórie  kapely a z poriadnej dávky nového materiálu. V Prešove zavŕšia úvodný deň podujatia Harley Days. Lístky sú k dispozícii v sieti Predpredaj.sk a Ticketportal za 35 eur na státie a 39 eur na sedenie.

O Harley Days Prešov

Harley Days sa uskutočnia 16. a 17. júla v Prešove. Motorkársky program a program pre rodiny s deťmi je pripravený počas oboch dní pred Tatran Handball Arenou, rovnako aj trojica bezplatných koncertov so skupinami Meredith, Got Blue Balls a Lunokhod. Po 19:00 hodine sa v sobotu 16.7. otvorí hala, kde sa uskutoční koncert americkej skupiny Megadeth. Pred nimi zahrajú v hale nórski rockeri The Carburetors a power metaloví Signum Regis s rodeným Prešovčanom Mayom Petraninom za mikrofónom. Motorkári, ktorí sa rozhodnú ostať na večerný koncert, budú mať zabezpečené bezplatné strážené parkovisko pre motorky až do nedeľňajšieho obeda a prvých dvesto motorkárov, ktorí prídu v klubových vestách do Tatran Handball Areny, dostanú na uvítanie Jacka Daniela. Lístky sú k dispozícii v sieti Predpredaj.sk a Ticketportal za 35 eur na státie a 39 eur na sedenie.

text: Edo Kopček
foto: Megadeth official

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky