Novinky

Krst Mafie Corner sa nezaobišiel bez zásahu polície!

Mafia Corner so skladbou Zuzulienka nekompromisne valcuje éter a britsko-slovenský kartel vzbudil pozornosť nielen medzi fanúšikmi, ale v deň krstu si na producentskú dvojicu posvietila aj polícia. Konkrétnu skúsenosť mal počas cesty do Bratislavy s dopravnou hliadkou Randy, ktorý prekročil rýchlosť a schytal pokutu.

Vydarená akcia v klube Casey už pokračovala bez problémov, pričom vo finále večera nechýbala ani streľba. Najskôr si vystrelila moderátorka Zuzana Marušinová. „Randy – krajšia časť Mafie Corner,“ predstavila polovicu producentského dua mladá herečka. Druhá salva už patrila šampanskému. „Keby sa mi táto pesnička nepáčila, neprijmem úlohu krstnej mamy,“ zložila Zuzana Krónerová s úsmevom poklonu producentom Randymu a Toy Boyovi, ktorí pod značkou Mafia Corner vydali electro swingovú verziu hitu Zuzulienka s originálnou interpretáciou legendárneho Františka Krištofa Veselého. „Všetky pesničky v interpretácií F. K. Veselého sú mimoriadne a som rada, že chlapci si vybrali práve skladbu s mojim krstným menom. Páči sa mi spôsob, akým sprístupnili tento skvost minulých desaťročí mladým ľuďom. Obidvaja autori urobili Zuzulienku s vkusom a úctou k F. K. Veselému, navyše je skvelé, že sa na ňu dá výborne tancovať,“ zdôraznila Z. Krónerová.

http://youtu.be/XzcVhf5ayZQ

Garde na pódiu robil Z. Krónerovej jej študent, dnes herecký kolega Marek Majeský, ktorému nečisté praktiky nie sú cudzie. O jeho rafinovaných schopnostiach manipulovať  s okolím sa bude môcť verejnosť presvedčiť už čoskoro vo filme Kandidát, kde (s dávkou irónie) odhalí zákulisie vysokej (predovšetkým) mediálnej politiky. „Na druhej strane, ako civilná osoba sa v noci so strachom nebudím,“ upokojil situáciu v dobrej nálade M. Majeský, ktorý prijal pozvanie od Mafie Corner i kvôli tomu, že, podobne ako obidvaja producenti, aj jeho manželka pochádza z Prešova. „Láka ma naučiť sa dokonalé tanečné pohyby, no momentálne by som sa neodvážil vybehnúť na pódium a odpáliť swing. Keď som si však vypočul túto pesničku, od prvej chvíle mi znela zaujímavo a osviežujúco. Hovorí sa, že všetko tu už bolo, ale keď sa na to pozrieme z iného uhla pohľadu, otvára nám táto skladba nové obzory,“ dodal záhadne M. Majeský.

Skladba Jaj Zuzka, Zuzička valcovala tanečné parkety v 30. rokoch minulého storočia a v súčasnosti zažíva vďaka Mafii Corner veľký návrat. Momentálne je najsťahovanejšou slovenskou skladbou, kluby ovládla s charizmatickou ľahkosťou a okrem Slovenska sa stala úspešným exportným hudobným artiklom v Česku, Maďarsku a Írsku. Hoci jedna z najlepších slovenských herečiek je z inej generácie ako F. K. Veselý, obidvaja sa svojho času stretli v televíznom štúdiu a vtedajšia ikona česko-slovenskej hudobnej scény potvrdila, že stačila chvíľa, aby sa ženskému publiku okamžite zvýšil tep. „Pre mňa to bol slovenský Fred Aster alebo Frank Sinatra, preto môžeme byť na neho pyšní. Hoci to bol idol našich mam a starých mam, tiež som ho obdivovala. Vnímala som ho, a za tie roky sa na tom nič nezmenilo, ako veľkého umelca, skvelého speváka, výborného tanečníka a duchom mladého džentlmena,“ zaspomínala si Z. Krónerová.

zdroj: Imrich Makó

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky