NovinkyKam na koncert?

Krásný smutný den se zhmotní v podobe čierneho vinylu už v polovici apríla a s ním príde Vypsaná fiXa v recyklovanej podobe.

Vypsaná fiXa pokrstila svoju novinku Krásný smutný den 17. marca počas koncertu v pražskom klube Palác Akropolis a od tej doby je opäť na turné nazvanom Ve vzduchu je jaro! „Ako inak, než naživo, možno predstaviť nový album. To nám ide najlepšie, „hovorí spevák Mardi.

Album samotný mal skvelé kritiky a rovnako dobre bol prijatý aj fanúšikmi tejto pardubickej formácie. „Je pravda, že si ľudia na koncertoch už spievajú nové piesne z dosky a na to, že vyšla pred pár dňami, je to fakt super,“ dodáva Mardi. Kapela sľubovala pri vydaní albumu vydať aj klasický vinyl. „Už sa to blíži, zhruba v polovici apríla by sme ich mali mať poctivo vylisované. Sľubovali sme recyklovanú „fiXu“ a to dodržíme. Tajomstvo bude viac poodhalené práve s vydaním vinylu. Od polovice apríla je nutné sledovať webové stránky www.samosebou.cz, kde sa o našej recyklácii, ale aj o LP Krásný smutný den, pretože to spolu veľmi úzko súvisí, dozviete najviac. Dokonca o prvé vinyly sa bude môcť zasúťažiť a tak prvý výhercovia zistia, akým spôsobom možno Vypsanú fiXu zrecyklovať. A pozor, spomínaný recyklát sa nesmie vyhadzovať, pretože v sebe ukrýva ďalšie možnosti ho užiť a to počas našich koncertov v auguste a septembri. Podrobnosti sledujte na našich webových stránkach.“

Jarné turné je zhruba v polovici a kapelu čaká ešte osem zastávok. Napriek tomu, ako prvú lastovičku jesenného turné, kapela začala predpredaj na svoj ​​decembrový koncert vo Veľkom sále pražskej Lucerny. Vstupenky sú k dostaniu v sieti www.ticketpro.cz a do konca marca sú za „štartovaciu“ cenu 200 , – Kč (cena neobsahuje poplatok siete).

Aprílové termíny turné VE VZDUCHU JE JARO!

  4.4.      Val Mez – M klub

  5.4.      Trnov u Dobrušky – ZZ Club + Visací Zámek

10.4.      Bratislava – KC Dunaj (křest CD)

11.4.      Kutná Hora – Planet

12.4.      Hořovice – KD + Visací Zámek

18.4.      Klatovy – Music club U  Košile

19.4.      Albrechtice u Písku + Visací Zámek

26.4.      Chrudim – R Klub

Viac informácií na: www.vypsanafixa.cz a www.samosebou.cz

zdroj: Pavel Turner

foto: Daniel Oravec

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky