Novinky

Korben Dallas nahráva svoj debutový živý album 1. marca na koncerte Za zrkadlom

Utorkový koncert Korben Dallas bude zároveň verejnou nahrávkou debutového albumu bratislavskej skupiny. Nástroje a hlasy si môžu priniesť aj diváci. Špeciálnym hosťom koncertu bude „štvrtý člen na jeden večer“, Ľuboslav Petruška z Chiki Liki Tu-a.

Korben Dallas založili Juro Benetin a Lukáš Fila po rozpade experimentálnej rockovej skupiny Appendix, ktorá odohrala svoj posledný koncert v októbri 2008 tiež Za zrkadlom, ako predskokan americkej legendy Living Colour.

Za bicie novej skupiny si sadol Ozo Guttler, ktorý bubnuje aj v skupine Tu v dome. Na rozdiel od svojho predchodcu Korben Dallas má texty slovenské. Hudobne ide o amlagám crossoveru, funku, grungeu a mathrocku v pesničkovej forme.

Demo nahrávka, ktorú kapela nahrala ešte pred Ozovým príchodom s Emilom Frátrikom, sa dá počuť na www.facebook.com/korbenband. Korben Dallas koncertne debutoval pred rokom na spoločnom koncerte s Deti Picasso, a krátko nato skupina vystúpila aj na festivale Pohoda, a ich pesnička sa objavila aj na výberovom CD Pohoda 2010.

Verejná nahrávka debutového albumu je spojená s natáčaním koncertného DVD v réžii Lukáša Kodoňa. Koncert začne o 20:00 v klube Za zrkadlom v DK Zrkadlový háj.

http://www.facebook.com/korbenband

Autor: Elek Kubicsko

Foto: Archív

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky