Novinky

Koncert pre všímavých (PKO Bratislava, 17.november 2009)

Bažant Pohoda Po vlaňajšej úspešnej premiére Koncertu pre všímavých zorganizujú Agentúra Pohoda a Aliancia Fair Play jeho druhé pokračovanie na tradičnom mieste v bratislavskom PKO a opäť v pamätný dátum 17. novembra. Rozdielny bude počet scén, tento rok bude program prebiehať hneď na piatich miestach a tešiť sa môžu nielen priaznivci hudby, ale aj filmu, divadla, literatúry a dokonca aj tanca. Hrať sa bude v Estrádnej aj Spoločenskej sále, v divadelných priestoroch, nebude chýbať literárna kaviareň a priamo vo foyeri bude prebiehať tanečný workshop.

„November 89 považujeme za najpozitívnejší moment v našej modernej histórii, nechceme si ho však pripomínať žiadnym strohým oficiálnym spôsobom. Veríme, že to bude príjemná oslava umeleckej aj občianskej slobody a radosti z nej,“ hovorí riaditeľ Agentúry Pohoda Michal Kaščák. „Vďaka 17. novembru môžu existovať slobodné koncerty, slobodné divadlá či slobodné festivaly. Ľudia sa dnes môžu slobodne stretávať a aj tento večer si predstavujeme ako stretnutie slobodných ľudí.“

Hudobný program sa bude niesť v dvoch líniach – zahrajú kapely, ktoré existovali a koncertovali ešte pred novembrom 1989, ale aj stálice súčasnej hudobnej scény. Pre organizátorov je cťou, že práve v deň 20. výročia Nežnej revolúcie bude hrať v hlavnom meste Slovenska hudobný symbol odporu proti totalitnému komunistickému režimu, legendárna pražská undergroundová skupina The Plastic People of the Universe. Po návrate zo severoamerického miniturné odohrajú jeden z dvoch koncertov na Slovensku aj Bez ladu a skladu. Veteránov budú zastupovať aj Chór Vážskych Muzikantov, Karpatské Chrbáty a Ještě jsme se nedohodli či maďarská alternatívna skupina Ági és a fiúk.

Súčasnú hudobnú scénu budú reprezentovať Chiki-liki-tu-a, Peťo Tázok & Karaoke Tundra, Živé kvety, Diego, Para, Xindl X, Longital, Ink Midget + Pjoni či Tibor Holoda, do tanca zahrá rómske zoskupenie afterPhurikane a maďarskí Rév.

Počas kultúrneho večera nebudú chýbať diskusie, literárne čítačky, bude sa odovzdávať aj cena Biela vrana. Nový film Dobré ráno, Slovensko! predstavia v premiére jeho tvorcovia Fedor Gál, Martin Hanzlíček a Peter Zajac, české Divadlo na tahu zase odohrá legendárnu hru Václava Havla Protest. Slávnostný večer sa začne o 17.11 hod., PKO otvoríme už o 16.00 hod.

Vstupenky sa budú predávať v sieti Ticketportal, prvých 333 kusov za cenu 11 eur, ďalšie lístky v predpredaji budú stáť 15 eur a na mieste 17 eur.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky