NovinkyKam na koncert?

Koncert Jazzanova sa blíži, prečítajte si 5 zaujímavých faktov o tejto skupine

Už o necelý mesiac zavíta do Bratislavy nemecká formácia Jazzanova. Spolu s americkým soulovým spevákom Paulom Randolphom sa predvedie ako Live projekt vo štvrtok 8. augusta na Pláži pod Ufom. Vstupenky na vystúpenie sa v súčasnosti predávajú za 15 eur. Tí, ktorí budú váhať najdlhšie, si budú môcť lístok kúpiť na mieste za 19 eur. V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať 5 zaujímavých faktov o tejto skupine.

Vedeli ste, že:

Jazzanova vznikla v berlínskom klube s názvom Delicious Doughnuts?

Ide o klub, ktorý sa nachádza na rohu Rosenthaler Straße a Auguststraße a ktorý dodnes funguje. Vznik súboru sa datuje do roku 1995, preraziť sa im podarilo o dva roky neskôr. Na novom labeli Jazzanova Compost Records skupina v roku 1997 vydala singel Fedimes Flight, ktorý zaujal aj BBC. Po ňom nasledoval ďalší úspešný kúsok Caravelle, ktorý jej otvoril bránu do celej Európy…

Za názvom Jazzanova sa v podstate skrývajú dva odlišné projekty?

Od roku 1995 to bolo “len” elektronické zoskupenie producentov a dídžejov, ktorí sa vo svojej tvorbe snažili ukázať novú tvár džezu a funky. Vyplýva to už s názvu – Jazzanova, teda “nový džez”. Po rokoch za gramcami chceli ale hudobníci vyskúšať niečo nové, a preto vytvorili projekt so “živými” inštrumentalistami na pódiu, ktorý dodal ich hudbe úplne nový rozmer. Práve pod názvom Jazzanova Live už dvakrát vystúpili v slovenskej metropole a predstavia sa s ním aj 8. augusta na Pláži pod Ufom.

Jazzanova remixovala aj Lennyho Kravitza?

Áno, v roku 2006 sa postarala o remix skladby Breathe, ktorý vyšiel na kompilácii Absolute Kravitz. Okrem Jazzanovy sa pod túto nahrávku pospísali aj Chromeo, Eric Roberson, Ashley Beedle alebo Louie Vega.

Jazzanova je populárna nielen v Európe, ale aj v ďalekom Japonsku?

Dokazuje to fakt, že už o pár dní vystúpi na známom festivale Fuji Rock (26. – 28. júla). Ide o podujatie, ktoré každý rok navštevujú desaťtisíce ľudí. Vlani hostilo okrem iných aj kultovú formáciu Radiohead a tento rok sa na ňom predstavia Nine Inch Nails, Björk, The Cure, Skrillex, The xx alebo Mumford and Sons.

Talentovaný spevák Paul Randolph, ktorý je stálym hosťom  formácie, je na scéne už 20 rokov?

Už v 90. rokov vydával tanečné tracky pod pseudonymom Vann Renn.  Príkladom je singel The Real Thang z roku 1993. Neskôr vystupoval s Tonym Allenom alebo Odettou. Rodák z Philadelphie, ktorý vyrastal v Brazílii, vydal v ostatných rokoch na rôznych značkách tri albumy – This Is….What It Is (2005), Lonely Eden (2007) a Echoes of Lonely Eden (2010).  Na zatiaľ poslednej štúdiovke Jazzanovy s názvom Funkhaus Studio Sessions (2012) je spomenutý ako špeciálny hosť.

Videoklipy:

Jazzanova feat. Paul Randolph – Believer

https://www.youtube.com/watch?v=0ySv79UQ4Ts

Jazzanova – Let It Go

https://www.youtube.com/watch?v=c2AeFOOdML0

Viac info na:

www.facebook.com/BACityBeats

www.facebook.com/events/156540184531281

zdroj: Ján Papač

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky