NovinkyKam na koncert?

Komajota včera odštartovala Kolobeh miniTour aj s gitaristom Paľom Vozárom

Skupina Komajota vydala minulý mesiac nový album Kolobeh. Záver roka strávi na pódiách. Nové pesničky predstavia prešovskí hudobníci v piatich slovenských mestách. Namiesto koncertného klaviristu Daniela Špinera s nimi vystúpi gitarista Paľo Vozár. Veľké turné plánujú na jar budúceho roka.

Koncertným členom Komajoty je už takmer dva roky klavirista Dano Špiner, ktorý je momentálne na turné s Katkou Koščovou. Husovský a spol. sa preto rozhodli obsadiť do koncertnej zostavy gitaristu Paľa Vozára zo skupiny Sunlips. „Škoda, že Dano nemôže. Paľo však dokázal v našich skladbách doslova zázraky. Tým, že v nich teraz znie skreslená gitara, sú aranže trocha tvrdšie. Celkový zvuk skladieb je bohatší a hlavne iný,“ vysvetľuje líder Martin Husovský. „Nechceli sme čakať do jari. Bol to spontánny nápad a chuť ísť si zahrať nové skladby do klubov a stretnúť sa s našimi fanúšikmi,“ dopĺňa svojho spoluhráča bubeník skupiny Stano Čorej.

Skupina nacvičila s gitaristom asi dvadsať skladieb, ktoré v kluboch predstavia naživo. Okrem nových skladieb odohrajú nielen všetky single, ale aj ďalšie skladby zo starších albumov. Pesničky Komajoty obohatené o skreslenú gitaru si včera mohli vychutnať ako prví fanúšikovia v Košickom Zebra Music Pube. Lístky ďalšie koncerty sa dajú zakúpiť na mieste.

Komajota Kolobeh miniTour:

2.12. Košice, Zebra Music Pub

3.12. Prešov, Jazz Wine Pub

4.12. Humenné, Nostalgia Music Pub

10.12. Prievidza, Diwadlo

11.12. Žilina, Smerr Pub

Zdroj: Edo Kopček

Foto: archív kapely

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky