Novinky

Klip pre Müllera k pesničke Hluk spravil jeho fanúšik

Novým „letným“ singlom Richarda Müllera bude pesnička Hluk.  Už je k nej hotový aj klip, postaral sa oň jeden z Richardových fanúšikov. Album Už Richarda Müllera je na trhu necelé dva mesiace, rádia spravili hity z titulnej skladby Už aj z tanečnej pesničky Čo ťa boli. Z nosiča sa do dnešného dňa predalo na Slovensku aj v Čechách viac ako 16 tisíc exemplárov a Richard predstavuje piesne z neho na množstve letných koncertov a festivalov.  Ďalším singlom z platne bude pesnička Hluk – do rádií ešte len smeruje, no videoklip k nej je už známy.

Müller totiž vyzval pred pár týždňami svojich fanúšikov na facebooku, aby práve k tejto skladbe skúsili vytvoriť vlastnými silami a technickými prostriedkami klip. Hoci bol Richard vraj tradične skeptický ako tento experiment dopadne, výsledok bol pre neho šokujúci – do termínu uzávierky prišlo 20 klipov! „Bál som sa aj toho, že budú hrozné a budeme musieť priznať porážku. Prišli však videá zaujímavé, očividne sa každý snažil urobiť maximum,“ teší sa Müller.

Všetkých 20 klipov si pozrel a ako najlepšie vybral video od mladého študenta dizajnu na Vysokej škole výtvarných umení Ada Juráčka. „Zaujalo ma okamžite, pretože bolo jednoduché, čisté a úderné. Je minimalistické, no v dnešných časoch, keď sa robia aj klipy extrémne výpravné a drahé, je tu zrazu video, ktoré by zaujalo divákov na akejkoľvek stanici. Určite by ich však rozdelilo na dva tábory,“ dodáva Müller. „Na tých, ktorým by sa páčil, a tých, ktorý by ho odmietli.“

Ado Juráček je dlhoročným  obdivovateľom Richarda Müllera, a hoci výzvu na vytvorenie klipu k jeho pesničke Hluk zaregistroval len štyri dni pred uzávierkou, stihol vytvoriť dielko, ktoré malo napokon u Richarda najväčší úspech. „Idea mi napadla v sekunde,“ tvrdí Ado. „Pritom to bol môj celkom prvý klip. Je to pre mňa nová skúsenosť, no rád by som sa tvorbe klipov aj  naďalej venoval.“ Ada teší aj to, že s umelcom, ktorého doteraz poznal len z nahrávok a koncertov, je  celkom nečakane v osobnom kontakte a patrí medzi jeho spolupracovníkov.

redakciu informovala Eva Bacigalová, manažment Richarda M.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky