Festivaly

Karel Gott presťahoval Festival ČERVENÍK!

Jeden z najstarších slovenských hudobných festivalov pod názvom Festival ČERVENÍK nachystal na toto leto doteraz najhviezdnejšiu zostavu účinkujúcich.     THE GLITTER BAND, BONEY M. a hlavne premiérové festivalové vystúpenie Karla Gotta doslova prinútilo usporiadateľov prvýkrát v histórii presunúť festival z rokmi osvedčeného obecného amfiteátra na miestne futbalové ihrisko!

Organizátor Dušan Drobný: „Je to pravda, prvýkrát v histórii sme sa rozhodli presťahovať festivalové dianie z miestneho amfiteátra na futbalové ihrisko a okolitý priestor, ktorý ponúka predsa len navýšenie kapacity o niekoľko tisíc návštevníkov viac. Predpredaj sa rapídne zdvihol hlavne po oznámení, že tento festival poctí svojím dvojhodinovým koncertom maestro Karel Gott, takže sa snažíme len včas reagovať a dopriať toto exkluzívne festivalové predstavenie čo najväčšiemu počtu divákov…

Samotný festival tak vlastne vymení dva veľmi dobre známe priestory, keďže na  futbalovom štadióne doteraz fungovalo stanové mestečko festivalu. To sa najnovšie presťahuje do priestoru amfiteátra, kde organizátori sľubujú iba symbolický poplatok za stan.

„Bude to pre nás síce znamenať zvýšené náklady na celkové zabezpečenie festivalu a nové dispozičné riešenia, ale veríme, že to návštevníci festivalu ocenia…“ dodal Dušan Drobný.

Hlavné festivalové dianie Festivalu ČERVENÍK bude teda tento rok v dňoch 6.-7.augusta sústredené na futbalový štadión, kde sa okrem už spomínaných predstavia aj domáce festivalové hviezdy Horkýže Slíže, Desmod, Gladiator, Polemic, Arzén a mnoho ďalších…

Na námestí v samotnej obci Červeník doplní tú pravú festivalovú atmosféru ďalšie pódium, na ktorom sa od piatka dokonca až do nedele 8.augusta predstavia prevažne folklórne súbory z blízkeho i vzdialeného okolia.

Folklórna časť napokon vyvrcholí v nedeľu na treťom festivalovom pódiu v miestnom amfiteátri slávnostným galaprogramom, v ktorom sa okrem iných predstaví aj svetoznámy folklórny súbor Lúčnica.

Viac informácií o festivale v malej hudobníckej obci pri Hlohovci nájdete na stránke www.festivalcervenik.sk.

Dvojdňové permanentky v predpredaji za akciovú polovičnú cenu na www.ticketportal.sk .

Na nedeľný folklórny program v miestnom amfiteátri je vstup voľný!

Prečítajte si

Comments are closed.