Novinky

King Shaolin sa darí v rádiách s novinkou Jivin‘

King Shaolin majú úspech v rádiách s novinkou Jivin’, ktorej sa nečakane darí v hranosti. Po šiestich týždňoch od nasadenia do rotácií sa singel momentálne nachádza na 2. priečke v TOP 50 slovenských pesničiek. Hudobníci vydanie skladby aktuálne podporili uverejnením videoklipu.

Skladba spočiatku „spala“ medzi ostatnými mnohými rozpracovanými námetmi piesní speváka a skladateľa Domi Stoff, kým nebol objavený jej potenciál.

„Jivin’ bol pôvodne len nápad, krátka skica, ktorá ležala v šuplíku viac než dva roky. Keď som však kompletizoval materiál na náš najnovší, a teda aj aktuálny album Mind Game, tak som poslal viaceré odložené a rozpracované skladby môjmu kolegovi a nášmu manažérovi Mustafovi (pozn. Michal Neffe) a on ako jeden z prvých vybral práve Jivin’. Nápad mal v sebe od začiatku náboj a silu, no práve Mustafovo upozornenie naň ma inšpirovalo k dotvoreniu tohto živelného tracku,“ prezrádza Domi zrod piesne.

Nepočítali s úspechom singla

King Shaolin videoklip Jivin

To, že sa King Shaolin podarí s novinkou Jivin‘ presadiť v radiách a vyšplhá sa na tak vysokú pozíciu medzi úspešné slovenské single, speváka prekvapilo.

 

„Nikto z nás to naozaj nečakal, ale sme za to ohromne vďační všetkým rádiám, ktoré nás hrajú. Dáva nám to silu a motiváciu pokračovať a stále pracovať na našom sne.“

Hoci sú pesničky King Shaolin hrávané v slovenských rádiách, nie každý poslucháč zaradí kapelu medzi slovenské formácie, pretože tvoria v angličtine.

Piesne kapely King Shaolin sú prevažne energické a tanečné, čo potvrdzuje aj temperamentný Jivin’. Je o vášni a silnej chemickej príťažlivosti k žene a ako hovorí sám spevák Domi: „O tom ako nám chlapom dokáže práve ona rozvibrovať našu DNA tak, že sa nevieme a ani nechceme ovládať.“

Videoklip bez kapely

Videoklip zrealizovala kapela už tradične v rámci svojho produkčného tímu, predchádzalo tomu však kreatívne hľadanie námetu. Pri jeho tvorbe kapelu obmedzovali aj samotné nariadenia v rámci aktuálnej pandemickej situácie, pretože jej členovia pochádzajú z rôznych regiónov.

„Ústrednou postavou je naša kamarátka Simonet Li Yxan, ktorá predstavuje práve múzu, o ktorej spievam. Mrzí ma, že práve kvôli karanténe sme neboli schopní začleniť do videoklipu aj ostatných členov kapely, ale verím, že sa nám to podarí v ďalšom klipe.“

informácie pochádzajú od Michala Neffe z King Shaolin editoval Edo Kopček
foto: Michal Neffe

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky